Jak přidat tag (značku) ve WordPress

Návod jak vytvořit a přidat tag ve WordPress . Tag, jinak nazývaný také značka nebo štítek, lze vytvořit přes administraci nebo přímo v editoru článku.

Jak přidat tag (značku) ve WordPress

Co je to tag

Tagy (česky značky nebo štítky) jsou klíčová slova, která popisují článek. Vystihují informace, kterých se článek týká. K jednomu článku můžete přiřadit několik tagů. Při jejich vytváření myslete na to, že kategorie a tagy nemají být stejné.

Tagy nemají žádné hierarchické uspořádání jako kategorie. Nemůžete je také přiřadit ke stránkám. Můžete je přidávat jen k příspěvkům. Ve WordPress existují dva způsoby, jak vytvořit tag.

Vytvoření značky přes menu administrace

WordPress tag značka
Vytvoření značky

V tomto způsobu vytváření tagů přidáte nové značky do seznamu všech značek. Naleznete v něm všechny značky, které jste na webu dosud použili. V seznamu tagů se zorientujete rychle. Jednotlivé funkce jsou podobné funkcím v menu pro vytvoření a úpravu kategorií.

Klepnutím na volbu „Značky“ v menu administrace se vám otevře abecedně uspořádaný seznam všech vašich značek. Kromě toho uvidíte několik prázdných políček, která slouží k přidání nové značky:

Název — sem napište název značky. Takto se zobrazí na stránce.

Slug — vyplňte verzi názvu bez diakritiky. Tato bude použita pro vytvoření URL adresy.

Popis — můžete také vyplnit popis, ale není to nutné. Popis se zobrazí v příslušném sloupci v seznamu značek.

Úprava značek

WordPress rychlá úprava tagu
Rychlá úprava tagu

Menu pro úpravu tagů je k dispozici v seznamu tagů. Přejeďte kurzorem po názvu tagu a objeví se několik možností:

Upravit — slouží k úpravě názvu, slugu a popisu. Po provedení úprav klikněte na „Aktualizovat“.

Rychlá úprava — zde upravíte název a slug.

Smazat — odstraní štítek ze seznamu.

Zobrazit — zobrazí všechny příspěvky, ke kterým je vybraný tag přiřazen.
Pro hromadné odstranění více tagů zaklikněte políčka vedle jejich názvů. Dále zvolte „Hromadné akce“, „Smazat“ a nakonec „Použít“.

Jak přidat tag při tvorbě článku

Ve WordPress můžete přidat tag k článku přímo při jeho vytváření nebo úpravě. Nástroje pro přidání tagu najdete, když srolujete dolů po stránce. Tímto způsobem přidáte všechny zvolené štítky ke článku.

WordPress přiřazení tagu(značky)
Přiřazení tagu

Pokud potřebujete přidat již existující tag, klikněte na „Vybrat z nejvíce používaných značek“. Zobrazí se seznam již použitých tagů v abecedním pořadí. Nyní klepněte na název tagu. Automaticky se přiřadí k vašemu článku.

Chcete-li přidat tag, napište jeho název do volného okna. Pokud píšete více názvů Štítků najednou, oddělte je čárkami. Potom klepněte na tlačítko „Přidat“.

Jak odstranit tag

Pokud si přejete odstranit přidaný tag v článku, klikněte na křížek vedle jeho názvu. Když přidáte nové značky v procesu psaní nebo úpravy článku, automaticky se zobrazí také v seznamu štítků, o kterém jsme si mluvili výše.

WordPress odstranění tagu značky
Odstranění tagu
Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here