WordPress: Odmítnutí komentáře a spam

Návod na odmítnutí komentáře ve WordPressu. Některé z komentářů budete chtít označit za spam, umístit do koše a nezobrazovat na vaší stránce.

WordPress: Odmítnutí komentáře a spam

Odmítnutí komentáře

Pro odmítnutí komentáře přejděte v seznamu komentářů kurzorem na konkrétní komentář. Z možností, které se zobrazí, vyberte Odmítnout . Odmítnuté komentáře se zobrazují v seznamu komentářů jinou barvou. Na levé straně jsou také zvýrazněny svislou čarou:

WordPress odepřen komentář
Odmítnutý komentář

Přejete-li si komentář opět schválit , přejděte na něj kurzorem. Namísto možnosti Odmítnout se vám nyní zobrazuje Schválit .

💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe-Yegon alebo Wedos.

Označit jako spam

Když se na vašem webu zobrazuje nevyžádaný komentář, můžete jej v seznamu komentářů označit jako spam. Uděláte to vybráním funkce Spam , který se zobrazí, když přejdete kurzorem na konkrétní komentář.

WordPress komentáře spam
Spamový komentář

Všechny zprávy označené jako spam zobrazíte kliknutím na Spam nad seznamem komentářů. V seznamu nevyžádaných komentářů můžete všechny komentáře smazat použitím tlačítka Vyprázdnit spam složku . Můžete také smazat pouze jednotlivé zprávy.

Tip: Pokud používáte plugin Akismet , mohlo se stát, že Akismet některý z nevyžádaných komentářů nezachytil . Když zprávu označíte jako spam, pomůže to Akismetu identifikovat podobné nevyžádané zprávy.

Volbu Smazat navždy najdete, když přejdete kurzorem na konkrétní komentář. Kromě této možnosti zde naleznete volbu Není spam , kterou zrušíte označení zprávy jako nevyžádané.

Smazání nevyžádané zprávy nebo zrušení jejího označení jako spamu můžete provést i přes volbu Hromadné akce . Za-klikněte zaškrtávací políčko vedle komentářů, na kterých chcete akci provést. Potom stiskněte tlačítko Hromadné akce . Vyberte, zda chcete vybrané zprávy navždy smazat nebo označit jako Není spam .

💡 Tip for themes: From premium themes, I have good experience with themes Divi, Avada and with page builder Elementor.

Přemístění do koše

Komentář přemístíte do koše vybráním linku Zahodit , který se objeví, když přejdete kurzorem na konkrétní zprávou. Pokud budete chtít zprávy z koše odstranit trvale, klikněte na Koš nad seznamem komentářů.

WordPress koš komentářů
Koš komentářů

V koši máte k dispozici několik funkcí. Když přejdete kurzorem na konkrétní zprávu, objeví se vám tři možnosti:

Spam — označíte komentář za spam.
Obnovit — obnoví komentář.
Smazat navždy — odstraní komentář z vašeho webu natrvalo.

Pokud si přejete odstranit z koše všechny komentáře, které se v něm nacházejí, použijte tlačítko Vyprázdnit koš .

💡 Do you want a faster ⏱ website? Website speed is important for both visitors and SEO. I got the best results thanks to the WP Rocket plugin, which I highly recommend.
Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here