Jak si nainstalovat šablonu ve WordPress

Návod jak si nainstalovat šablonu ve WordPressu. Na výběr je množství bezplatných a prémiových šablon pro instalaci. Zvolené téma je třeba aktivovat.

Jak si nainstalovat šablonu ve WordPressu

Vzhled vaší stránky si můžete upravit podle svých představ. Některé funkce úpravy se liší v závislosti na konkrétní šabloně, kterou si vyberete. Většina úprav, o kterých budu psát, je však dostupných v každém WordPressu tématu.

Výběr WordPress šablony pro váš web

Vzhled internetové stránky v mnohém ovlivňuje WordPress téma, které si vyberete . Některé základní šablony máte ve WordPressu předinstalované . Naleznete je pod položkou Vzhled ve WordPress administraci. Pro jejich zobrazení klikněte na Vzhled> Témata .

WordPressseznam nainstalovaných šablon
Seznam nainstalovaných šablon

Šablona, která je aktivní, se nachází nahoře stránky. Zbývající témata, která zde najdete, máte nainstalována, ale nejsou aktivní. Chcete-li porovnat, jak by vypadala vaše stránka s použitím jiného tématu, je to možné.

Živý náhled tématu

Přejděte kurzorem na konkrétní šablonu. Objeví se několik funkcí. Klepnutím na tlačítko Živý náhled přejdete do nového okna. Zde si můžete vybrat, který článek nebo stránku si v nové šabloně chcete prohlédnout. Také můžete vyzkoušet provést některé úpravy, byste si uměli lépe představit, jak by stránka vypadala s použitím konkrétního tématu.

Pokud si nevíte z množství dostupných témat vybrat tu správnou, možná vám pomůže můj článek Návod, jak si vybrat nejlepší šablony .

Jak si nainstalovat šablonu

Pokud vám nevyhovuje žádná z před-instalovaných témat, můžete si vybrat jinou. Nainstalovat šablonu lze kliknutím na Přidat novou . Na stránce, která se zobrazí, si můžete vyhledat z volně dostupných WordPress témat.

Všechny je najdete také na stránce WordPress.org. Seznam si můžete seřadit podle Doporučených, Populárních, Nejnovějších nebo Oblíbených témat. Můžete také použít políčko pro vyhledávání specifického tématu.

Když v seznamu témat přejdete na obrázek konkrétní šablony, zobrazí se vám tři tlačítka :

WordPress přidání šablon
Přidání nové šablony

Podrobnosti a náhled — otevře se nové okno s náhledem a podrobnostmi tématu.
Instalovat — klepnutím stáhnete šablonu na vaši stránku.
Náhled — zobrazí se náhled tématu.

Když v seznamu WordPress témat naleznete téma, které se vám líbí, přejděte na ni kurzorem. Objeví se vám tlačítko Instalovat . Nainstalovat šablonu lze kliknutím na toto tlačítko.

💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe-Yegon alebo Wedos.

Aktivace nové WordPress šablony

Pro aktivaci vybraného tématu ze seznamu nainstalovaných témat klikněte na tlačítko Aktivovat , které se objeví, když přejdete kurzorem po obrázku náhledu dané šablony. Jiný způsob je, že kliknete na obrázek šablony, čímž se dostanete do okna Podrobnosti tématu . V dolní části naleznete tlačítko Aktivovat .

Jak aktivovat WordPress šablonu
Jak aktivovat WordPress šablonu
💡 Do you want a faster ⏱ website? Website speed is important for both visitors and SEO. I got the best results thanks to the WP Rocket plugin, which I highly recommend.
Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here