WordPress – nástroje pro import a export

Jak provést import a export ve WordPressu? V tomto návodu vám ukážu, jak používat základní WordPress nástroje pro import a export obsahu z jiných systémů.

WordPress import export

Ve WordPress administraci je k dispozici několik nástrojů. Mnohé z nich jsem již zmiňoval v předchozích částech návodu. Nyní se blíže podíváme jak dostat do webu obsah z jiných systémů a na nástroj Konvertor kategorií a značek .

WordPress import – nástroje

WordPress import
WordPress import

Tato funkce nabízí několik možností, jak dostat obsah do vašeho WP. Například ze systému Blogger, LiveJournal, Moveable Type a TypePad a také z Tumblr . Můžete také importovat články z RSS, odkazy ve formátu OPML a obsah z jiných WordPress stránek.

Chcete-li například získat obsah z jiných WP stránek, nainstalujte si plugin WordPress Importer . Učiníte tak kliknutím na link Instalovat nyní v řádku WordPress. Po nainstalování klikněte na Spustit importer . V okně, které se otevře, vyberte soubory, které chcete získat.

Pro import obsahu z jiných stránek nainstalujte příslušný plugin ze seznamu. Chcete-li před nainstalováním zjistit podrobnější informace o pluginu, klikněte na Podrobnosti v příslušném řádku.

💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe-Yegon alebo Wedos.

Konvertor kategorií a značek

Konvertor kategorií a značek
Konvertor kategorií a značek

Abyste tento nástroj mohli používat, musíte přejít v menu WordPress administrace na možnost Import . Po nainstalování klikněte na Spustit importer . Dostanete se na novou stránku, kde vyberete, které kategorie (značky) si přejete konvertovat. Konkrétní druh konvertování si navolíte v horní části obrazovky, kde najdete tlačítka: Categories to Tags a Tags to Categories .

WordPress export – nástroj

WordPress export
WordPress export

Funkce Export se používá pro export dat v HTML formátu. WP uloží exportovaná data do vašeho počítače ve formátu XML. Exportovat můžete články, stránky a multimédia i celý obsah stránky včetně komentářů a navigačního menu. Exportovaný obsah pak lze nahrát na jinou WordPress stránku pomocí funkce Import .

💡 Tip for themes: From premium themes, I have good experience with themes Divi, Avada and with page builder Elementor.

Export a vymazání osobních údajů

WordPress exportovat osobní údaje
WordPress exportovat osobní údaje

WordPress nabízí také možnost exportu a vymazání osobních údajů. Abyste mohli tyto kroky provést, klikněte na příslušnou funkci ve WP administraci v části Nástroje . Pro export nebo vymazání osobních údajů konkrétního uživatele webu zadejte jeho uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu do příslušného políčka.

Potom klikněte na Odeslat požadavek . Následně budete vyzváni k potvrzení svého požadavku e-mailem. Požadavek můžete potvrdit nebo odstranit i přímo na stránce.

💡 Do you want a faster ⏱ website? Website speed is important for both visitors and SEO. I got the best results thanks to the WP Rocket plugin, which I highly recommend.

WordPress XML a CSV import – wpallimport

wpallimport - ukázka
wpallimport – ukázka

Pokud potřebujete pokročilé získání obsahu, tak doporučuji plugin wpallimport a pro exportování wpallexport. Plugin WP All Import používám k migraci/nalévání obsahu do klientských webů. WP All Export používám k exportu dat ze zdrojového webu.

Tento balík pluginů poměrně drahý, ale dokáže hodně – importovat produkty do WooCommerce, obrázky, vlastní pole, kategorie a značky. Spolupracuje s mnoha pluginy jako WPML , ACF a podobně.

Ukázka toho, co wpallimport dokáže by zabrala celý vlastní článek. Doporučuji prohlédnout si tento návod od dognet .

wpallexport - ukázka
wpallexport – ukázka
Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here