Kde koupit nejlepší WordPress šablony?

Přemýšlíte kde koupit kvalitní WordPress šablony? Rozhodli jste se, že investujete do Premium šablony, ale nevíte, kde ji získat a který zdroj bude dostatečně důvěryhodný? Pojďme si v tom společně udělat jasno.

Vyznat se v obchodech s placenými šablonami nemusí být vůbec složité. V tomto příspěvku vám ukážeme ta nejlepší místa, na kterých je koupíte, která šablony jsou dobré, jaké mají benefity a na co si při jejich výběru máte dávat pozor.

Placené šablony vs. šablony zdarma

Placené (premium) šablony nabízejí oproti bezplatným (free) šablonám řadu výhod a zajímavých vlastností. Samozřejmě, i bezplatné šablony jsou napsány tak, aby vám pomohly a dokázaly plnohodnotně a spolehlivě pracovat, ale premium šablony toto vše posouvají do vyššího levelu.

Prémium šablony jsou napsány profesionálními developery a často nabízejí bezkonkurenční výhody a funkce, které prostě nemohou být zadarmo.

Mají celkově vyšší kvalitu, pravidelně upgradované funkce a mnoho dalších výhod. Prémium tématu vám nabízí možnost vystoupit z řady vašich konkurentů a ještě více se zviditelnit.

Podívejme se na seznam zdrojů, prostřednictvím kterých můžete premium témata zakoupit, a také se podívejme na to, jak zjistit, které téma je spolehlivé a pro vás nejvhodnější.

Prodejci vs. obchody

Při hledání máte na výběr dvě možnosti:

Prodejci (vendors)

Prodejci, anglicky nazýváni i „Vendors“ jsou jednotlivci, případně týmy lidí, od kterých si můžete premium téma koupit. Rozhodnete-li se pro tuto cestu, budete se muset držet WordPress Directory of Commercial Themes . To je speciální seznam kvalitních WordPress témat, která stojí za to. K důvěryhodným a vysoce kvalitním prodejcům témat patří ELEGANT THEMES a Theme Isle .

Obchody (marketplaces)

Kromě prodejců je zde ještě možnost koupit si téma přes obchody (marketplaces). Marketplaces jsou obchody, které fungují tak, že pokud si vy koupíte téma, developer musí vyplatit provizi z prodeje marketplace.

Taková témata však obvykle neprocházejí přes přísné procesy testování. Místo toho se jejich kvalita měří prostřednictvím ratingového systému. To znamená, že špatné téma prostě nebude mít dobré hodnocení. Pokud bude hodnocení tématu nízké, kupovat jej velmi nedoporučuji.

Obchody s tématy však dělají opravdu dobrou práci a umožňují výstup na vrchol prakticky každému dobrému tématu.

Kde koupit WordPress šablony?

Zde je seznam ověřených a známých míst:

THEME FOREST

THEME FOREST je pro mě osobně nejznámější a nejzajímavější marketplace. Nabízí opravdu širokou paletu různých témat a pluginů. Je součástí sítě Envato, která poskytuje celou řadu kvalitních WordPress řešení jako jsou mimo jiné například pluginy.

Theme Forest je obrovský obchod, který zastřešuje vše od osobních blogů přes firemní stránky až po pop-up obchody. Stanovení cen je opravdu rozmanité. Většina cen se pohybuje v rozpětí od 40$ do 60$. Ale najdou se i témata, za která zaplatíte symbolické 4$.

WOOCOMMERCE THEMES

WOOCOMMERCE THEMES nabízí také velké množství WordPress témat. Je skvělou možností, pokud hledáte téma pro váš magazín, osobní blog, malý byznys či portfolio. Většina témat se pohybuje v cenovém rozmezí od 39$ do 99$. WooCommerce Themes nabízí také možnost přístupu ke každému tématu za 399$, tak jak vidíte na obrázku.

ELEGANT THEMES

ELEGANT THEMES dávají opravdu velký důraz na detail. Celkový výběr témat je velmi neobvyklý a jedinečný. Celkový design působí přátelsky a nenuceně. Mně se líbilo snad každé téma. Elegant Themes nabízí také speciální podporu, jejíž pracovníci vám poskytnou odpovědi na případné dotazy ohledně témat. Ceny témat se pohybují kolem 70$.

STUDIOPRESS

WordPress témata od StudioPress běží na vlastním Genesis frameworku. Je to profesionální framework pro webové profíky. Ceny témat se pohybují kolem čísla 99$. Také máte možnost získat přístup ke každému tématu za 399$.

MOJO THEMES

MOJO THEMES nabízí ve svém portfoliu více než 1000 témat. Jejich ceny se hýbou od 16$ po cca 58$. I tento obchod jako již několik zmíněných nabízí pravidelnou podporu tématu. A to zdarma.

CREATIVE MARKET

CREATIVE MARKET je nový obchod, který je tvořen tématy, pod které se podepisují kreativní nezávislí designéři. Hezký nápad, pěkná grafika a dobré ceny. Ceny témat se pohybují od 2$ po 199$.

THEMIFY

THEMIFY nabízí opravdu pozoruhodné množství témat a modulů.Číslo 50 000+ mluví asi za vše. Jejich portfolio je také velmi různorodé. Témata jsou navíc cenově dostupná. Například, přístup ke všem tématům Themify nabízí jen za 79$.

Shrnutí

Již víte, jaké možnosti nabízejí nejznámější obchody nebo chcete-li marketplaces s WordPress tématy. Nyní se pojďme podívat na místa, odkud byste témata získávat jednoznačně neměli.

Vyhněte se místům, která vás lákají na různé prémiové slevy nebo na free download. Stahování zdarma by vás totiž mohlo vyjít dražší, než byste čekali. Kvůli pár eurům neriskujte to, že vám taková témata poškodí vše, co mohou. Nevybírejte si také zbytečně složité téma. Hledejte téma, které bude dělat přesně to, co potřebujete.

Jaké máte zkušenosti s Premium tématy vy? Znáte i jiné ověřené obchody? Podělte se s námi v komentářích níže. 🙂

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here