Indexujte si stránku a dejte Google o sobě vědět

Máte svou novou WordPress stránku indexovanou? Ještě ne? Neměli byste na to zapomenout. Zejména pokud chcete, aby o vás Google dozvěděl. A to věřím, že určitě chcete. Indexováním stránky řeknete Google kde se stránka nachází a jaký je na ní obsah. Pokud stránka nebude indexována, tedy nebude v indexu vyhledávače, nemůže být ani ve výsledcích vyhledávání. Google ji totiž nemusí bezpodmínečně nalézt. Vyhledávače se skládají z robota az webového rozhraní. Roboty na webstránkách hledají soubory, stahují a indexují je. Jejich zpracování a ukládání do databáze se nazývá indexování. Index vyhledávače je jakási databáze webstránek, která je uzpůsobena tak, aby se v ní dalo hledat.

Pokud to tedy shrnu, na to, abyste o sobě dali vědět byste měli udělat následující dvě věci:

  1. Dejte vyhledávačům na vědomí, že vaše stránka existuje
  2. Prostřednictvím XML Sitemaps řekněte, jaký je na vaší stránce obsah

Tyto dva kroky jsou základ. Už i díky nim můžete získat určitou návštěvnost. To nemusí být na škodu. Pokud totiž o sobě nedáte vědět, může se stát, že ve výsledcích vyhledávání se vůbec nenajdete.

Vytvořte si Sitemaps

Pomocí nich dáte vyhledávačům vědět, jaký máte na stránce obsah.
1.Nainstalujte si modul Google XML sitemaps
2. Jděte do Settings a vyberte možnost XML – sitemap
3. Zobrazí-li se Sitemap has not been created yet, klepněte na tlačítko Click here to buld it the first time .

sitemap

4. Vytvoří se XML sitemap, která bude dostupná na www.vasastranka.sk/sitemap.xml

Ukažte se Google a Bing

Nyní, pokud máte vytvořenou sitemap, dejte o ní vědět vyhledávačům Google a Bing.
Začněme Google:
1. Vytvořte si Google účet nebo se přihlaste do stávajícího
2. Vytvořte si účet v Google Webmaster Tools nebo se přihlaste do již existujícího
3. Přes Add a site přidejte vaši stránku a klikněte na show below

add a site
4. Google ověří vaši stránku.
Do hlavičky stránky přidejte html soubor a meta tag. Pokud nejste až tak technicky zdatný, nainstalujte si WordPress SEO plugin from Yoast .
Pokud si troufnete, je zde techničtější řešení. Přihlaste se na váš hosting a zkopírujte html soubor z Google do vašeho seznamu. Potom skopírujte meta tag do hlavičky. Můžete tak učinit přes Appearance → Editor menu. Na pravé straně klikněte na header.php. Přidejte meta tag kdekoli mezi< header> and< /header> .

Přidání stránky na Bing je obdobné jako u Google

1. Vytvořte si účet na Bing nebo se přihlaste na Webmaster Tools.
2. V menu si vyberte možnost Add a Site
3. Přidejte URL stránky

bing
4. Nyní potřebujete svou stránku ověřit, buď prostřednictvím meta tag nebo html souboru. Postupujte při tom stejně jako v případě Google.

Dejte vyhledávačům vědět také o vašich XML sitemaps. Přidejte sitemap do Google Webmaster Tool. Pokud máte vytvořený Google účet, je to velmi jednoduché. V případě, že se vám na domovské stránce nezobrazí link, jděte na Crawl → Sitemaps a klikněte na ADD/TEST SITEMAPS.

add test mapa

Samozřejmě, tohle ani zdaleka není vše, co můžete udělat proto, abyste byli ve vyhledávání na předních místech. Jsou to spíše základní pravidla, která dobře poslouží na začátek. Kromě toho je dobré naučit se pracovat s Google Analytics. Ten vám poskytne řadu důležitých informací o návštěvnosti na vaší stránce. Nezapomeňte také na spolupráci se sociálními sítěmi. Dnes je už přímo nevyhnutelné mít Facebook page či Instagram account.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here