Beaver Builder – recenze tohoto zajímavého WordPress builderu

Beaver Builder je nástroj pro tvorbu stránek ve WordPress . Jako mnoho jiných page builderů používá funkci drag and drop. Podívejme se na něj trochu podrobněji.

Beaver Builder recenzia

Proč používat WordPress builder

Při vytváření stránky si samozřejmě vyberete téma, které vám nejvíce vyhovuje. Pokud v procesu tvorby webu zjistíte, že její funkce přesně nevyhovují vašim představám, nemusíte ji měnit. Požadované funkce doplníte vhodným pluginem.

Takovým pluginem je i Beaver Builder . Pomůže vám vytvořit stránku blok po bloku v reálném zobrazení. A budete moci používat libovolné rozvržení na jednotlivých stránkách webu. Získáte také možnost využití vlastních barev a stylů. Uživatelé kromě toho oceňují množství jiných funkcí a jeho snadné používání. WordPress vlastní intuitivní používání zvládnete i tehdy, jste-li v tvorbě webu začátečníkem.

Lite verze pluginu

V základní verzi , která je pro běžné používání zcela dostačující, si jej nainstalujete zdarma . Pro složitější funkce jako například vytvoření mega menu, automatické načítání dalšího příspěvku a mnoho nových předem připravených šablon si můžete zakoupit placenou verzi.

Co všechno obsahuje Beaver Builder

Beaver Builder obsahuje více než 30 šablon stránek. Jednotlivé designy jsou uzpůsobeny s ohledem na potřeby podnikání, blogu či velkých firem. Obsahuje také mnoho šablon pro jednotlivé stránky webu. Jako například stránka pro kontakt, odběr newsletteru a podobně. Je kompatibilní se všemi WordPress tématy a plně responzivní. Zobrazení vaší stránky tak bude přizpůsobeno i mobilním zařízením.

Výhody

Kromě výše zmíněných užitečných funkcí má tento page builder i mnohé jiné výhody :

  • Je kompatibilní s mnoha šablonami a pluginy.
  • Veškerý textový obsah můžete upravovat přímo na aktivní obrazovce . Usnadní vám to psaní nového ale také úpravu stávajícího obsahu.

Nevýhody

  • Bezplatná verze je oproti pro verzi okleštěna o dost funkcí.
  • Vyšší cena pro verze.

? Tip: přečtěte si také recenzi dalšího oblíbeného builderu Elementor .

Nastavení tohoto pluginu

Chcete-li tento plugin používat, nejprve si jej budete muset nainstalovat. Přesný postup naleznete v mém článku Co je WordPress plugin? Jak jej nainstalovat?

Beaver Builder je předem nastaven na vytváření nových stránek. Můžete jej také použít při psaní příspěvků. V tom případě přejděte na Settings> Beaver Builder . Zde najdete možnost Post Types . Pro využívání pluginu i při tvorbě příspěvků zaklikněte příslušné políčko a uložte změny.

Jak vytvořit stránku v Beaver Builder

Pro vytvoření nové stránky přejděte v menu administrace na Pages> Add New.

Add new page Beaver Builder
Přidání nové stránky

Z nabídky zobrazené v rámečku vyberte Launch Beaver Builder. Zobrazí se vám následující stránka:

Beaver Builder edit page
Vytváření stránky

Zde můžete vytvářet stránky v reálném zobrazení. Vpravo se nacházejí jednotlivé nástroje. Pokud je budete chtít skrýt, abyste viděli celou stránku, kliknete na close. Jednotlivé prvky z nabídky v menu vložíte na stránku jejich uchopením. Můžete si například vložit obrázek. Zobrazí se vám okno pro jeho vložení. Zde vyberete obrázek a nastavíte jeho parametry. Nakonec klikněte na Save vespod okna.

Beaver Builder insert photo
Vložení obrázku

Podobně vložíte i rozložení strany. V nabídce nástrojů přejděte na Rows.

Beaver Builder rows
Možnosti rozložení

Z nabídky vyberte rozložení, které vám vyhovuje a přetáhněte jej myší na stránku. Jednotlivá rozložení můžete přitom libovolně kombinovat.

Beaver Builder layout grid
Výběr rozložení stránky

Pro přidání textu nebo jiného obsahu, jako jsou například widgety, je uchopte z nabídky Modules a vložte na požadované místo. V mém příkladu chci vložit na stránku text.

Beaver Builder insert text
Vložení textu

Text napíšete do okna textového editoru. K dispozici máte všechny funkce, na které jste zvyklí. Kromě toho si zde můžete vybrat rozlišení nebo také vložit obrázek, audio či video. Změny znovu uložíte kliknutím na Save .

💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Wedos alebo Hostcreators.

Jak upravovat jednotlivé části stránky

Jednotlivé moduly nebo bloky můžete dále upravovat. Když přejedete myší na libovolnou část stránky, zobrazí se vám dostupné funkce.

Beaver Builder move umožňuje libovolně přemísťovat jednotlivé bloky pomocí funkce drug & drop

Beaver Builder settings po kliknutí na tuto volbu se vám otevře okno pro nastavení vlastností modulu (jednotlivé dostupné funkce pod touto volbou popisuji níže)

Beaver Builder duplicate kliknutím na Duplicate vytvoříte na stránce identický blok

Beaver Builder row actions zde naleznete možnosti pro úpravu výšky a šířky řádku

Beaver Builder edit column zde naleznete možnosti pro úpravu sloupce jako nastavení výšky a šířky, duplikování, přemístění a podobně

Beaver Builder remove vymaže zvolenou oblast

Nastavení vlastností modulu

Jednotlivé moduly mají různá nastavení. Princip ovládání je však stejný. Vysvětlíme si to na nastavení obrázku. Klepněte na Beaver Builder settingsnad obrázkem. Otevře se vám okno, ve kterém jste na stránku vkládali obrázek. Kromě základního nastavení General zde máte k dispozici další dvě záložky.

Style je záložka, kde si můžete zvolit vlastnosti zobrazení obrázku jako například panoramatický, kulatý a podobně. Kromě toho zde nastavíte zarovnání a šířku.

Záložka Advanced umožňuje nastavit okraje a také vybrat možnosti zobrazení pro jednotlivá zařízení a animaci obrázku.

💡 Tip for themes: From premium themes, I have good experience with themes Divi, Avada and with page builder Elementor.

Publikování stránky

Všechny provedené změny uložíte kliknutím na Done . V pravém horním rohu stránky máte k dispozici několik možností. Stránku můžete vymazat, uložit jako koncept nebo publikovat.

Závěr recence – mé zkušenosti s tímto pluginem

Prošli jsme si základní funkce, které nabízí práce s pluginem Beaver Builder . Má několik výhod. Umožňuje libovolné rozmístění jednotlivých prvků stránky, vytváření složitých mřížek a nastavení a to přímo v živém náhledu stránky.

Milovníci dokonalého designu budou potěšeni spoustou dostupných stylů. Můžete také používat všechny widgety a shortkódy. Výhodou je také jeho snadné používání. Nezpůsobuje problémy ani při změně tématu.

? Tip: přečtěte si také recenzi dalšího oblíbeného builderu Elementor .

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here