Sociální sítě v posledních letech válcují svět online marketingu. To je fakt, o kterém vás asi není třeba přesvědčovat. Pravděpodobně víte, že díky sdílením svých článků můžete získat velké množství čtenářů. Dá se říci, že zcela zdarma. Samozřejmě, na to potřebujete mít skvělý obsah, který lidi nadchne. A nejen to. Ještě jim to sdílení musíte také usnadnit.
Malá tlačítka nebo jejich umístění na nevhodném místě… to vše jsou faktory, které ovlivní počty sdílení.
Například, portál Topky dobře ví, že aby lidé sharovali jejich obsah, potřebují jej udělat super snadno sdílitelný. Proto mají na konci každého článku taková nepřehlédnutelná tlačítka…
Podobně k tomu jde jeden z nejnavštěvovanějších portálů v Americe – Upworthy. U každého článku čtenářů honí při scrollování horní lišta, která vypadá takto…
Taková tlačítka se nedají nevštimnout.
Pokud ale nejste programátor, nebo žádného nemáte, kde vzít dobře vypadající tlačítka ke sdílení? Odpovědí jsou následující WordPress pluginy.
Momentálně asi nejlepší WordPress plugin pro sharování obsahu. Je sice placený, ale u funkcí, které nabízí, se vám to několikanásobně vrátí.
Z umístění máte na výběr 5 lokací:
- sidebar
- widget
- pop up okna
- fly-in box
- před a za článkem.
Kromě toho se vašim čtenářům zobrazí možnost sdílet obrázky, pokud na ně přejdou kurzorem myši.
A když vám ještě nestačí, můžete využít 6 různých spouštěčů, kdy se lidem zobrazí možnost sdílení:
- po určité době
- po přečtení článku
- po komentování
- po zvoleném procentu sescrollování stránky
- po nákupu
- po nečinnosti
Ještě ale nejsme na konci toho, co všechno tento plugin umí. Tlačítka si můžete přizpůsobit podle sebe. Vzhled, barva, zda se má zobrazit počet sdílení.
Samozřejmostí je také verze tlačítek pro mobilní zařízení. Pokud to s webem myslíte vážně a budete na něj pravidelně přidávat spoustu obsahu, tento WordPress modul je povinností.
SumoMe je plugin, který iv základní verzi zdarma předčí mnoho placených. Stačí si vytvořit účet a v administraci služby klikněte na přidat svůj blog. Potom vyberte z možnosti instalace WordPress a po jeho nahrání na vašem webu si můžete nastavit místa, kde se budou tlačítka pro sdílení zobrazovat. Výhodou tohoto WordPress pluginu je i fakt, že myslí na mobilní uživatele, kterým se tlačítka zobrazí na spodní liště.
K využití tohoto pluginu si také musíte založit zdarma účet na webové stránce Supsystic. Po jeho nainstalování máte již v základní verzi tolik možností, že je asi nikdy nevyužijete. Ale měnit velikost tlačítek, přidávat jim efekty či zvolit vlastní umístění pomocí shortcodu, se vám určitě sejde.
Poznávací znamení – umístění na začátku i konci článku a skvělý design. Tlačítka vypadají skvěle a můžete do nich vložit vlastní text. Dokonce je můžete pomocí shortcodu vložit na jakékoli místo na svém webu. Jediná nevýhoda je, že ve verzi zdarma máte k dispozici ke sdílení jen Facebook a Twitter. To však umíte vykompenzovat v kombinaci s následujícím pluginem.
Je dobrou alternativou kdysi velmi využívaného Digg Digg, který již nemá pravidelné update. Tento doplněk vám umožní mít boční sidebar, při kterém budou mít lidé neustálé tlačítka na očích.
Je to dobrý doplněk, pokud používáte plugin, který umožňuje zobrazit tlačítka jen na konci nebo začátku článku. Případně WordPress šablonu, která má umístění těchto tlačítek fixně nastaveno.
Pokud by vám vadilo, že na Mashshareru máte v základní verzi jen Facebook a Twitter a je bez bočního panelu ke sdílení, vyzkoušejte WPUpper. Sice si nemůžete vzhled upravovat podle sebe, ale máte na výběr mnoho předdefinovaných vzorů, které vypadají velmi dobře. A jsou mezi nimi i velká tlačítka na začátku a na konci článků.
Sassy Social Share využívá vektorové ikony, díky nimž jsou responzivní a vhodné i pro mobilní zařízení. U možností, které máte k přizpůsobení vzhledu a velikosti, je zvláštní, že je zcela zdarma. Neplatíte ani cent a není třeba se nikde registrovat. Nainstalujete plugin a hotovo.
Tento nástroj pro sdílení obsahu vznikl v roce 2005 a stále se těší velké oblibě. Vyzkoušet si vzhled a jeho možnosti můžete zde. Umíte částečně měnit vzhled i velikost. Také vypnout ukazování počtu sdílení. Výhodou oproti jiným WordPress pluginům je náhled počtu sdílení jednotlivých článků. To znamená, že si umíte přesně a snadno porovnat, který obsah měl u čtenářů největší ohlasy.
Tento doplněk do WordPress má za sebou více než 10 letou historii a statisíce stažení. Je zdarma a součástí jsou běžné funkce jako umístění na začátku/konci článku nebo na postranním panelu. K dispozici máte také pokročilé funkce jako integrace s Google Analytics pro měření přesného počtu sdílení. Nevýhodou je, že nemá až tak pěkný design tlačítek a nemůžete upravit jejich velikost.
Spolu s AddToAny patří k nejpoužívanějším pluginům ke sdílení. Má verzi zdarma, ale také placenou od 10 dolarů měsíčně. Na začátek vám postačí i základní verze, u které můžete umístit tlačítka na začátek článku, boční sidebar i ve spodní liště pro mobilní zařízení. Nejsou však tak hezké a velké jako v placené verzi.
Používáte některý z těchto pluginů a osvědčil se vám? Nebo je nějaký plugin, který v tomto seznamu není a měl by být? Dejte nám o něm vědět dole v komentářích.
A pokud byste chtěli další užitečné pluginy, nepřehlédněte tento seznam: WordPress pluginy, které se vyplatí mít na webu .
Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍