Kde najít obrázky zdarma pro web – nejlepší fotobanky

Pokud vlastníte web stránku, víte, že získat kvalitní obrázky zdarma není jednoduché. Připravil jsem proto pro vás tento seznam fotobank.

Kde nájsť obrázky zadarmo pre web - top 15 fotobánk

Zdroje obrázků zdarma

Použití obrázků v textu není jen designovým prvkem pro lepší grafické zpracování. Takového textu si lidé více všímají. Obrázky navíc zvyšují pravděpodobnost toho, že si čtenáři váš příspěvek zapamatují.

Pixabay

Asi nejznámější zdroj obrázků zdarma je Pixabay . Na Pixabay naleznete více než 1,8 milionu fotografií, ilustrací, vektorů a videí. Všechny je můžete volně využívat na webových stránkách, sociálních sítích a mediálních platformách a to i pro komerční účely. Výhodou je možnost vyhledávání podle zadaného tématu. Některé obrázky nejsou pořízeny v moderním stylu, což však může některým stránkám vyhovovat.

Popularita Pixabay je zároveň jeho nevýhodou. Pokud hledáte pro své stránky originalitu, možná vás zklame to, že vybrané obrázky snadno naleznete i na jiných webech.

Pixabay
Pixabay

Canva

Canva je kompletní online nástroj pro práci s grafikou. To znamená, že si zde můžete jednoduše vkládat texty do obrázků a tedy vytvářet například náhledové obrázky pro články, obaly knih, obrázky pro sociální sítě, loga, pozdravy a mnoho jiného. Najdete zde spoustu obrázků, ikonek a možností písma.

Canva je známá pro svou jednoduchost. Vytvořit si v ní vlastní grafiku je opravdu jednoduché. Proto ji i já používám k tvorbě obrázků pro články i sociální sítě.

Unsplash

Na Unsplash naleznete více než 1 milion fotografií. Tato stránka je rájem pro všechny, kdo hledají obrázky pořízené v profesionální kvalitě. Je to proto, že fotografie do této databáze přidávají profesionálové. Na Unsplash vyhledáte fotografie s různým zaměřením i umělecké fotografie. A ne jen to. Naleznete zde také textury a obrázky na pozadí stránek.

Obrázky jsou seřazeny do kolekcí s různým zaměřením, ale vyhledávat můžete také pomocí vyhledávače na stránce. Všechny obrázky z Unsplash můžete volně využívat i pro komerční účely.

Pexels

Pexels nabízí velké množství obrázků s různou tématikou a denně přibývají nové. Všechny jsou k dispozici pro volné použití pro osobní i komerční účely. Nevýhodou je, že zde naleznete obrázky z jiných zdrojů, jako například Pixabay. Některým uživatelům může chybět řazení podle kategorií. Vyhledávání je možné jen pomocí vyhledávače. Všechny obrázky jsou ovšem v profesionálním, moderním provedení ve vysokém rozlišení.

Gratisography

Na Gratisography potkáte kreativitu, originalitu a nápaditost. Stránku založil a vytvořil umělec Ryan McGuire. Vyhledat si zde můžete běžné i vtipné motivy. Nevýhodou je menší množství fotografií. Všechny obrázky jsou seskupeny do kategorií, nemůžete si je však vyhledávat zadáním klíčového slova. Jako ostatní zdroje obrázků zdarma, i Gratisography poskytuje všechny obrázky pro volné použití.

Negative Space

Negative Space je další bezplatný zdroj obrázků, který stojí za zmínku. Cílem této stránky je poskytnout fotografům prostor pro sdílení svých záběrů. Najdete zde fotografie rozdělené do 16 kategorií. K vyhledávání podle klíčového slova můžete využít vyhledávač. Fotografie jsou kvalitní a dostupné ve vysokém rozlišení. Když srolujete až do zápatí stránky, budete je moci filtrovat i podle barev.

Pic Jumbo

Picjumbo založil v roce 2013 fotograf Viktor Hanacek. Vyhledáte si zde obrázky zdarma pomocí rozdělení do kategorií nebo pomocí vyhledávače. Všechny fotografie jsou ve vysokém rozlišení a stále přibývají nové. Při prohlížení mě zaujal odlišný design samotné stránky, který jakoby vybočoval z řady ostatních zdrojů obrázků.

Pokud vám nestačí databáze volně dostupných obrázků, můžete si objednat některý z prémiových balíčků , kde jich získáte mnohem více. Jeho cena se pohybuje od 59 dolarů ročně v závislosti na tom, jaké další výhody placené verze budete chtít využívat.

Picjumbo
Picjumbo

Splitshire

Splitshire nabízí spoustu fotografií ve vysokém rozlišení. Nevýhodou může být menší množství obrázků. Všechny jsou však k dispozici pro osobní i komerční účely. Tu správnou fotku naleznete pomocí vyhledávače. Můžete také použít dostupné rozdělení do kategorií. Kromě obrázků jsou na Splitshiru dostupná i volně použitelná videa.

Life of Pix

Life of Pix dává k volnému použití mnoho kvalitních fotografií i videí. Na rozdíl od mnoha stránek, kde uveřejňuje své záběry více fotografů, na Life of Pix si můžete prohlédnout i tváře, které se ukrývají za fotoaparátem. Negativem stránky je absence rozdělení podle kategorií. Konkrétní obrázek vám však pomůže najít vyhledávač.

Superfamous

Netradiční stránka Superfamous vás přivítá svým zajímavým a originálním designem. Nabízí zdroje pro tvorbu portfolií, e-shopů i blogů a jiných typů stránek. Můžete si zde vybrat šablony, pozadí, fonty a fotografie. V galerii fotografií však nenajdete tradiční množství témat. K dispozici jsou obrázky přírody ve vysokém rozlišení. Kromě toho zde naleznete také rozsáhlou sbírku citátů.

Superfamous
Superfamous

Flickr

Flickr patří mezi známější zdroje obrázků zdarma. Pro jeho používání se budete muset zaregistrovat. Potom na vás už čeká spousta fotografií a videí s různým zaměřením. Tu správnou fotku naleznete pomocí rozdělení do kategorií nebo pomocí vyhledávače. Při stahování je ale třeba se přesvědčit, zda je vybraná fotografie určena pro volné použití.

Google obrázky

Obrázky zdarma vám pomůže vyhledat také Google. Všechny obrázky, které můžete dále používat si budete muset vyfiltrovat. Učinit tak můžete v nabídce Nástroje . Vyhledáte si tak obrázky pro opětovné použití pro komerční i nekomerční účely.

Google obrázky
Google obrázky

Nejlepší prémiové fotobanky

Pokud vám nestačí nabídka zdrojů obrázků zdarma, můžete navštívit prémiové fotobanky. Jejich výhodou je zejména exkluzivita obrázků ve vysoké kvalitě.

Shutterstock

Jedním z nejznámějších placených zdrojů obrázků je Shutterstock . V nabídce této stránky naleznete široké spektrum fotografií, vektorů a videí rozdělených podle kategorií. Využít můžete také vyhledávač, který umožňuje vyhledat snímky podle zadaného slova.

Všechny obrázky jsou ve vysoké kvalitě. Je to díky schvalování, kterým musí přejít každý autor prodávající na Shutterstock své fotografie. Výhodou je také dostupnost stránky v českém jazyce.

Shutterstock si můžete vyzkoušet zadarmo. Pokud budete chtít přejít na placenou verzi, nabídka balíčků začíná od 29 € na měsíc. K dispozici jsou při tom různé osobní, týmové i podnikové plány.

Shutterstock
Shutterstock

iStockphoto

iStockphoto nabízí obrázky, ilustrace, pozadí, video i audio soubory. Všechna média jsou přehledně seřazena do kategorií. I na této stránce musí každý autor procházet schvalovacím procesem, výsledkem čehož jsou opravdu kvalitní snímky ve vysokém rozlišení.

Chcete-li si z iStockphoto stáhnout obrázky či jiná média, musíte si objednat některý z dostupných balíčků služeb. Jejich cena začíná od 29 € měsíčně. Pro využití služby iStockphoto pouze ke stažení několika obrázků, lze zakoupit pouze kredity pro jejich stažení.

123RF

123RF má pro své uživatele připraveno miliony fotografií, vektorů, videí a audio souborů. Kromě rozdělení podle kategorií a vyhledávání na základě klíčového slova si můžete obrázky také filtrovat. Například podle orientace, stylu nebo barvy. Stránku si můžete prohlédnout zdarma, platí se až za stahování souborů. Výhodou je také dostupnost stránky v českém jazyce.

123RF vás potěší kromě kvality dostupných médií i svojí cenou. Zakoupíte-li si roční plán, nejnižší cenový tarif začíná na 24 € měsíčně.

123RF
123RF

Adobe Stock

Adobe Stock je prémiová fotobanka, kde naleznete fotografie, ilustrace, vektory, videa, šablony i 3D obrázky. Náhled obrázků si můžete stáhnout po registraci. Za právo používat obrázky je třeba zaplatit.

Vyhledávání je podobně jako v ostatních fotobankách zjednodušeno možností vyhledání podle klíčového slova. Vyhledávání si můžete upřesnit pomocí filtrování podle velikosti, barvy, ceny nebo možnosti použití pro komerční účely a podobně.

Výhodou je možnost propojení stránky s ostatními aplikacemi Adobe. Ceny balíčků začínají od 29,99 € měsíčně.

Depositphotos

Depositphotos bude vyhovovat všem uživatelům, kteří hledají kvalitní zdroj obrázků v českém jazyce. Můžete si zde vybírat z více než 140 milionů obrázků, vektorů, videí a fotografií k novinovým článkům rozdělených do přehledných kategorií.

Na první pohled je patrná profesionální kvalita fotografií. K dispozici je také online podpora a mobilní aplikace. Ceny placených balíčků začínají na 29 € měsíčně.

Dreamstime

Dreamstime je kvalitní zdroj prémiových obrázků, kde naleznete více než 120 milionů fotek.

Envato Elements

Envato Elements obsahuje tisíce fotografií, fontů a šablon.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here