Nejznámější WordPress weby – top slovenské a světové značky

Nejznámější WordPress weby – sepsal jsem seznam top 23 českých a světových značek, abych vyvrátil mýtus, že WordPress je vhodný pouze pro malé weby.

Nejznámější WordPress weby

WordPress je nejrozšířenější CMS systém pro tvorbu stránek. Pro jeho bohatou funkcionalitu a kvalitní design našel u uživatelů mnohostranné využití.

Tip: přes službu isitwp.com si můžete snadno a rychle zkontrolovat, zda web běží na WordPressu.

Podívejme se blíže na některé z nich. Nejprve vám představím české nejznámější WordPress weby a pak přejdu na světové.

1. Startitup

Český portál Startitup je platformou zaměřenou na startupy. Populární web nabízí start mnoha chytrým lidem. Na webu naleznete spoustu zajímavých článků a rozhovorů.

Startitup
Startitup

2. Deník N

Deník N je populární slovenský deník, který se věnuje zpravodajství. Jejich web běží na WP. Obsahuje tisíce článků, což dokazuje, že toto CMS zvládá i rozsáhlé weby.

WordPress Deník N
Deník N
💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe-Yegon alebo Wedos.

3. Pizza SEO

Pizza SEO je online marketingová agentura, která rovněž použila WP pro svůj web. To dokazuje, že toto CMS považují za správnou volbu i lidé, kteří se věnují a vyznají do online oblasti.

WordPress Pizza SEO
Pizza SEO

4. Baťa

Vzpomeňme také něco z oblasti módy. Zlínská společnost Baťa je známá svou kvalitní obuví a doplňky. Její stránky běží na také na WordPressu.

Baťa
Baťa

5. Rádio Expres

Rádio Expres se jako první české rádio rozhodlo použít pro svůj web WordPress. Web naprogramovali známí experti z oblasti WP – svobodná firma Webikon .

Rádio Express
Rádio Express

6. Visit Liptov

Visiliptov je velký vícejazyčný web o turistické destinaci Liptov, který také běží na WP. Obsahuje tisíce článků. Tento web jsem ‚shodou okolností‘ programoval já v rámci agentury NetSuccess 🙂

Webstránka Visitliptů
Webstránka Visitliptů
💡 Tip for themes: From premium themes, I have good experience with themes Divi, Avada and with page builder Elementor.

7. BBC America

BBC America – satelitní kanál britské veřejnoprávní televize, který vysílá mnohé úspěšné seriály z britské a vlastní produkce.

BBC America
BBC America

8. The New Yorker

The New Yorker je časopis s více než 90 letou tradicí. Publikovalo v něm několik známých spisovatelů. Časopis uveřejňuje reportáže, eseje, novinky o knihách a kultuře, komentáře, humor a poezii.

The New Yorker
The New Yorker

Tento web a některé ze značek níže používají CDN a kešování, takže je obtížné ověřit, zda stále běží na redakčním systému WordPress. Ale vím, že minimálně určité období na něm běželi.

9. Sony Music

Sony Music je jedno ze tří největších hudebních vydavatelství na světě. Jeho stránka také funguje na tomto nejpoužívanějším CMS.

Sony Music
Sony Music

10. MTV News

MTV – první hudební televizní stanice, která vysílá 24 hodin denně. Znají ji mladí lidé na celém světě.

Mtv
MTV news
💡 Do you want a faster ⏱ website? Website speed is important for both visitors and SEO. I got the best results thanks to the WP Rocket plugin, which I highly recommend.

11. Microsoft News

Uživatelům Microsoft Office Outlook, Microsoft Windows a mnoha jiných produktů této nadnárodní společnosti není třeba tuto značku představovat. Její stránky Microsoft News jsou vytvořeny na tomto redakčním systému.

Microsoft News
Microsoft News

12. Forbes

Americký čtrnáctideník Forbes je známý svými žebříčky, mezi něž patří například žebříček nejbohatších lidí na světě. Kromě toho informuje o financích, průmyslu, investicích a podobných tématech. Vychází v neuvěřitelném nákladu 6 milionů kusů. Internetovou verzi čítá 50 milionů lidí.

Forbes
Forbes

13. The Wall Street Journal – sekce zákony

The Wall Street Journal
The Wall Street Journal

Blog o zákonech jako sekce z The Wall Street Journal také používá WP. Název tohoto deníku neznají jen ti, kteří se věnují mezinárodnímu podnikání a financím. Má téměř 1 milion online odběratelů. Tištěná verze vychází v nákladu 2 miliony kusů. I

14. Reuters – sekce blogy

Reuters
Reuters

Reuters – sekce blogy běží na WP. Stránka britské zpravodajské agentury Reuters s téměř 170 letou tradicí také patří mezi nejznámější WordPress weby. Na stránce naleznete aktuální informace z oblasti trhů, politického dění, techniky a mnoho jiného.

15. NFL (National Football League) – sekce blogy

NFL
NFL

NFL (National Football League) je prestižní liga amerického fotbalu. Byla založena v roce 1923 a hraje v ní 32 klubů. Její sekce blogy běží na WP.

16. UPS blog

UPS
UPS

O americké zásilkové společnosti UPS už asi slyšel každý. Také část blog tohoto globálního přepravce používá toto nejpoužívanější CMS.

17. The New York Times Company

The New York Times
The New York Times

The New York Times Company vydává 18 novin. Nejznámějšími jsou New York Times, Sunday Review a Boston Globe. Tento web je jistě možné zařadit mezi nejznámější WordPress weby.

18. The Mozilla Blog

The Mozilla Blog
The Mozilla Blog

Stránka blogu známého internetového prohlížeče funguje na WordPress platformě. Na stránce se dozvíte, co je nového ve Firefoxu.

19. Wolverine World Wide

Wolverine World Wide
Wolverine World Wide

Wolverine World Wide je americký výrobce obuvi. Vyrábí také obuv pro armádu a jiné značky jako například Harley-Davidson.

20. Mercedes-Benz

Mercedes-Benz
Mercedes-Benz

Také web Mercedes-Benz běží na WP. Historie německé automobilky sahá až do roku 1880. Automobily této značky od té doby prošly mnohým vývojem. Značka si zachovává popularitu a úspěch po celém světě.

21. The Harvard Gazette

The Harvard Gazette
The Harvard Gazette

Oficiální stránka novinek známé univerzity je také vytvořena v tomto redakčním systému. Přináší zprávy o aktuálním dění ve všech oblastech studia na Harvardské univerzitě.

22. People.com

People.com
People.com

Stránka People.com přináší nejnovější informace ze světa showbyznysu, hudby a životního stylu. Kromě článků a fotografií zde naleznete i zajímavá videa.

23. Disney books a Disney blog

Disney books a Disney blog
Disney books

Kdo by neznal alespoň jednu Disney pohádku. Několik webové stránky jako Disney books a Disney blog také používají WP.

Tip: přes službu isitwp.com si můžete snadno a rychle zkontrolovat, zda web běží na WordPressu.

Několik značky, které WordPress používají patří do známého seznamu Fortune500 – i to dokazuje, že WP je správná volba.

Nejznámější WordPress weby – závěr

Doufám, že se mi představením těchto webů podařilo vyvrátit mýtus, že toto CMS je vhodné jen pro malé weby. Co si o tom myslíte vy?

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here