Recenze Canva: Vyplatí se používat tento online nástroj?

Ať už vlastníte jednoduchý blog nebo komplexní e-shop , v určitém bodě budete jednoduše potřebovat grafický nástroj pro tvorbu a správu obrázků, ilustraci a jiných vizuálních prvků.

Co však dělat, pokud nejste profesionální designér nebo grafik?

V tom případě byste určitě měli zvážit online nástroj Canva – jednoduchý program, pomocí kterého si můžete vytvořit bannery, příspěvky či dokonce plakáty rychle a pohodlně.

Recenze Canva

V tomto článku si představíme co to přesně Canva je, jak funguje a podíváme se také na několik užitečných funkcí tohoto nástroje.

Co je Canva?

Canva je online nástroj pro tvorbu různých grafických prvků, obrázků a unikátního designu.

Pomocí něj mají uživatelé na internetu možnost si vytvořit a upravovat vlastní šablony, loga, bannery pro sociální média a pod.
Canvu lze využít v bezplatné verzi (s určitými omezeními) nebo jako prémiový balíček (s extra možnostmi).

Kdo by měl využít nástroj Canva?

Canva jako grafický nástroj má nespočet využití. Ať už jste podnikatel, freelancer nebo prostě jen potřebujete vytvořit nějakou grafiku na vašem webu, s Canvou to dokáže rychle a jednoduše.

Canvu můžete využít například pro:

 • Blog – pokud jste bloger či content writer, jistě oceníte Canvu jako jednoduchý nástroj, pomocí kterého si můžete připravit ilustrační obrázky, grafy a pod. pro vaše stránky.
 • E-shop podobně jako u blogu, Canvu můžete využít pro tvou obrázků pro vaše produkty, návrhry designu na e-shop stránkách, ikony a mnohé další vizuální prvky, které na e-shopu jednoduše potřebujete.
 • Firemní webstránka – Canva je také skvělým nástrojem pro sladění designu na firemním webu. Díky Canve si můžete navrhnout loga, firemní grafiku či příspěvky na webu, které budou jednotné napříč všemi web stránkami .
 • Sociální média – jedním z hlavních důvodů, proč je Canva tak oblíbená, je právě kvůli tvorbě ilustrací, obrázků a příspěvků na sociálních sítích jako je například Facebook či Instagram. Pomocí Canvy si můžete předpřipravit šablony, které následně můžete pravidelně využívat pro vaše příspěvky.
 • Reklamní letáky a banery – ať už vlastníte restauraci, kamenný obchod nebo zkrátka pořádáte nějakou akci, Canva vám rychle pomůže vytvořit letáky, plakáty, bannery či jiný promovací materiál.
 • Merch – Canva lze také využít pro tvorbu potisku a fotografii na merch jako jsou například trička, hrníčky, kalendáře a pod.
  Pohlednice, jmenovky a pod. – potřebujete rychle vytvořit krásnou pohlednici či pozvánku pro vaši rodinu a blízké? V Canve to zvládnete rychle, jednoduše a hlavně zadarmo.

Co dokáže Canva nabídnout?

1. Flexibilita funkci

Canva v sobě ukrývá nespočet funkcí, šablon a možností jak si vytvořit a upravovat svoji vlastní grafiku. Mezi ty nejzajímavější funkce patří například:

Filtry – pomocí filtrů si můžete poměrně rychle a jednoduše upravovat fotografie pro příspěvky na soc. média.
Grid – pokud plánujete tvorbu koláží, můžete využít mřížky, které vám s nimi pomohou.
Ikony – Canva nabízí nespočet ikon a nálepek, které můžete do svých obrázků přímo implementovat.
Tvorba a úprava písma – v Canvě si můžete vybrat ze širokého sortimentu fontů, případně si nahrát a upravovat svůj vlastní font.
Administrace týmů – Canva poskytuje možnost přidávat uživatele do svého týmu, díky čemuž můžete mezi sebou sdílet a upravovat všechny potřebné grafické prvky pro váš web.

2. Podpora jazyka

Pokud nejste moc zdatní v anglickém jazyce, můžete si v Canvě bez problémů nastavit český nebo český jazyk (případně jiný jazyk).

3. Jednoduché rozhraní

Canva jako nástroj je velmi intuitivní (a cool). Po registraci vás ihned přivítá zajímavé a zábavné rozhraní, ve kterém se bez problémů budete umět orientovat ihned.

4. Skvělá podpora

V případě jakéhokoli problému máte možnost napsat zákaznické podpoře Canvy – obvykle vám budou schopni odpovědět již následující den.

Jak používat Canvu?

Pro používání Canvy se musíte nejprve registrovat – registrace je samozřejmě zdarma a zabere vám jen pár vteřin:

1. Navštivte domovskou stránku Canvy .

Canva registrace 1

2. Klepněte na tlačítko “ Zaregistrovat se zdarma ”.

Canva registrace 2

3. Při registraci máte možnost se zaregistrovat pomocí e-mailu, případně přes jinou platformu (např. Facebook, Apple, Microsoft, apod.).

Canva registrace 3

4. Vyplňte registrační údaje (e-mailovou adresu).

Canva registrace 4

5. Zadejte jméno účtu a potvrďte registraci na emailové adrese (pomocí registračního kódu)

Canva registrace 5

Canva vám následně vytvoří účet a můžete začít pracovat! Pojďme se nyní podívat na základní přehled v Canve.

Přehled

U bezplatné verze Canvy vás přivítá jednoduchý panel s nástroji, který budete při tvorbě designu využívat. Patří sem funkce jako například:

 • Docs – základní dokument pro tvorbu vizuálního obsahu v dokumentech.
 • Tabule – tvorba jednoduchých a pěkných tabulek.
 • Prezentace – zde si můžete připravit různé typy prezentací v nejrůznějších rozměrech.
 • Sociální média – tvorba obrázků a úprava fotografií, které můžete použít pro populární soc. sítě jako je například Instagram, Facebook či Linkedin.
 • Videa – ačkoli Canva se soustřeďuje převážně na statickou grafiku, můžete ji také využít pro tvorbu a úpravu jednoduchých videí, která následně použijete na sociální média a Youtube.
 • A mnoho dalších – V Canvě máte nespočet formátů, které můžete využít, stačí jednoduše rozkliknout tlačítko „Další“ a zobrazí se vám různé možnosti designů a formáty.
Canva přehled

Kromě hlavního menu s designem máte k dispozici i postranní panel, který vám pomůže spravovat vaši grafiku a sdílet design s ostatními uživateli:

 • Domů – jednoduché tlačítko, které vás vrátí na základní přehled Canvy z kteréhokoli místa.
 • Šablony – jde o široký sortiment „templates“ – témat, ze kterých si můžete vybírat jak v bezplatné, tak iv placené verzi.
 • Projekty – administrativní složka, ve které si můžete ukládat a kategorizovat jednotlivé grafické prvky podle sebe. Přestože bezplatná verze disponuje i touto funkcí, máte v ní pouze limitované množství složek, které si můžete vytvořit.
 • Značka – prémiová funkce, kterou si však můžete vyzkoušet na 30 dní zdarma. Tento nástroj vám pomůže vytvořit jednotný vzhled pro značky, barvy, fonty, loga a jiné vizuální prvky.
 • Plánovač obsahu – také prémiová funkce, pomocí které si můžete naplánovat zveřejnění obsahu na různých platformách podle kalendáře.
 • Objevte aplikace – knihovna s různými malými funkcemi, které můžete využít při tvorbě a úpravě obrázků.
 • Smartmockups – šablony, resp. modely objektů, které můžete vkládat a upravovat dle vlastních představ do své grafiky.
 • Vytvořit tým – funkce pro propojení jednotlivých uživatelů Canvy na jedno místo. Díky tomu máte možnost sdílet a upravovat obsah s jinými lidmi a efektivně spravovat vaši grafiku.
 • Koš – jednoduchá funkce pro zahazování nechtěného obsahu.
Canva boční menu

Jednoduchý příklad v Canve

Pojďme se nyní podívat na to, jak jednoduše si můžete vytvořit a upravit logo během pár vteřin:

 1. Do vyhledávače v Canvě zadejte název “ loga ”.
 2. Následně si vyberte jednu ze šablon, která se vám líbí.
 3. Po vybrání klikněte na tlačítko “ Přizpůsobit tuto šablonu
 4. V tomto příkladu máte možnost si upravit jednotlivé prvky loga (pozadí, název, font, podnázev apod.).
 5. Rovněž si můžete přidat elementy navíc přímo ze svého počítače kliknutím na tlačítko “ Nahrané soubory ” v panelu nalevo.

Canva kromě toho nabízí nespočet prvků a textů, které můžete při tvorbě loga využít.

Příklad Canva

Ceník Canvy

Canvu lze využívat ve 3 verzích:

 • Canva Free – bezplatná verze Canvy, kterou může využívat prakticky kdokoli ihned po registraci (avšak s limitovanými možnostmi).
 • Canva Pro Trial – bezplatná prémiová verze Canvy, kterou si můžete vyzkoušet na 30 dní zdarma.
 • Canva Pro (11.99€/měsíčně) – prémiová verze Canvy bez jakýchkoli omezení.
Canva ceník
Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here