Způsobí WP REST API revoluci?

Rok 2015 byl velkým rokem ve světě WordPress . Mluví o tom i déle známý fakt, že na WordPress aktuálně funguje 25% všech webů . To vůbec není špatné číslo. Podívejme se na to, co předpovídají WordPress odborníci do roku 2016.

Prémium tématu nebo free témata? Odborníci odvážně říkají, že jsme se začátku zlaté horečky, za kterou může poptávka po tématech, která označujeme jako „prémium“. V roce 2016 se očekává, že poptávka po prémiových modulech a tématech bude mít rostoucí křivku.

Čekají nás velké změny. Odborníci tvrdí, že WordPress REST API se pomalu, ale jistě vkrádá to jádra WordPress a je připravena zcela změnit WordPress jako platformu. REST API může způsobit revoluci. Revoluci v našem chápání toho, co je to modul.

WPRestAPIFeatured

Jste připraveni dozvědět se o REST API víc?

Pokud jste o REST API ještě neslyšeli, zde je zjednodušené vysvětlení, co se za tímto názvem skrývá. REST API je rozhraní, které umožňuje pracovat s WordPress aplikacemi, které jsou naprogramovány moderními kódovacími jazyky.

1.) Moduly a mobilní aplikace dostanou prostor pro spolupráci
WordPress REST API otevře dříve uzavřenou cestu k mobilním aplikacím.

2.) Moduly se budou moci pohybovat mimo WordPress a PHP
To znamená, že developeři již nebudou limitováni PHP a aktuálním způsobem, jakým WordPress moduly rozšiřují tuto platformu. Nedávné zajímavé projekty, jako jsou Calypso , ukázaly, že se otevírají dveře, za kterými se budou moci moduly pohybovat i mimo PHP. To znamená, že WordPress bude možné rozšiřovat i bez použití tohoto programovacího jazyka. To je opravdu velký krok vpřed. Co myslíte?

3.) Zcela jiný druh modulů
Stane se modul mini platformou? Již samotný WordPress se zvětšuje. Je možné, že nastane taková situace, že některé moduly si vybudují dokonce vlastní platformy. Tento trend není úplnou novinkou. V roce 2013 o něm informoval Chris Lema . Už i velké moduly jako Gravity Forms , Easy Digital downloads , WooCommerce přišly až tam, kde nabízejí své vlastní REST API na kterém můžete stavět.

4.) Mezinárodní moduly
Aktuálně jsou na seznamu projektů WordPress translation project na prvním místě tématu. Moduly se hlásí hned z místa č.2. Vypadá to tak, že překládat se nebudou jen témata, jako tomu bylo doposud, ale i moduly. Stávající moduly, které byly aktualizovány v posledních dvou letech byly importovány na wordpress.org a jsou volně k dispozici k překladu.

Moduly mají ve WordPress světě nepochybně významnou roli. Za všechna ta léta přešli od drobných blogových řešení až k univerzálním CMS řešením. Zároveň slibují ještě mnohem více. Je důležité si uvědomit, že jsme teprve na začátku éry REST API. Už teď to ale vypadá tak, že budoucnost REST API se nás bude týkat. Zároveň se otevře širší programovací svět, ve kterém budou moci vývojáři přinášet nové zkušenosti a inovace. WordPress REST API změní koncepci modulů. Budou mezinárodní a schopny fungovat na samostatných mini platformách.

Co si myslíte, jak blízko je tato budoucnost? Napište nám své názory do komentářů 🙂

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here