WordPress je open source

Open source nabízí světu informačních technologií jedinečný způsob, jak dynamicky a flexibilně postupovat a přitom naplňovat potřeby trhu . Ve světě existuje velké množství „otevřené“ inovace , která je dost často ignorována IT odděleními.

WordPress patří do sféry otevřeného softwaru a sám využívá open source projekty jako PHP, jQuery atp. S oblibou toto CMS zdarma využívá pestrá plejáda webových stránek po celém světě . Uživatelé si ho ve většině případů pochvalují a značného úspěchu dosahuje iv komerční rovině protože je po službách souvisejících s WordPress velká poptávka . WordPress je otevřen všem a dostupný pro každého, kdo mu najde ledajaké využití.

Proč je open source inovativní přístup a neměli bychom se ho obávat?

  • Spolupráce přináší ovoce – Při tvorbě projektu open source nabízí mnohem více možností řešení požadavku nebo problému. Máme k dispozici neustále dynamicky se rozvíjející základnu, na které víme kdykoli začít stavět naše vlastní rozšíření. Dodatečnou funkcionalitu dokážeme v případě zájmu a častého používání integrovat přímo do jádra. Nejpodstatnější je skutečnost, že aplikace se rozvíjí a postupuje iv oblastech, ve kterých nevynikáme. Rovněž v případě, že naše řešení nebylo nejoptimálnější, dokážou ostatní flexibilně zareagovat a poskytnout vhodnou záplatu.
  • Co není zkažené, není třeba ani opravovat , ale neznamená to, že zde není prostor pro vylepšení. Vývoj často stagnuje v bodě, kdy vše funguje jak má a všechny předpokládané bezpečnostní díry jsou ošetřeny. No je tomu opravdu tak? Náš produkt se přece dá zdokonalovat i optimalizací kódu nebo integrováním nových technologií a ne jen přidáváním nové funkcionality. Zde se znovu otevírá prostor pro open source a fanatiky, který dokážou vyšperkovat zdrojový kód do posledního detailu.
  • Projekty se zvučným jménem – Linux, PHP, Ruby, Symfony, Nette, WordPress , Drupal a další jsou veškeré názvy, se kterými se potýká kromě vývojářů i běžný uživatel, takže vám to umožní váš projektu snadněji „prodat“. Důležité je prodávat konkrétní funkcionalitu a ukázat klientovi praktické benefity použití a nikoli samotný zdrojový kód. Ukázka produktů, ve kterých byl tento kód použit, vám jistě poskytne dobrou prezentaci jeho možností a kvalit. Toto vše vám může dopomoci k vyšší spokojenosti klientů nebo návštěvníků stránky, kteří za vaši práci rádi zaplatí.
  • Investice se vrátí – open source není ani náhodou neziskovým segmentem a poptávka po lidech s profesionální znalostí open source aplikací stále roste. Zisky ze samotného základního produktu jsou skoro nulové, ale naskýtá se zde prostor k prodeji ostatních služeb s ním spojených jako například přizpůsobení funkcionality a vzhledu, integrace do stávajících systémů, poskytování podpory či odborné poradenství a konzultace. Možnost rychlého nasazení open source projektu, relativně nízké náklady na provoz a komunita, disponující velkým množstvím odborníků; tyto skutečnosti mluví také samy za sebe.
  • Dejte o sobě vědět – Open source poskytuje unikátní způsob sebeprezentace, je prostorem pro odborné řešení problémů v rámci komplexních aplikací. Profesionál, jehož odbornou práci (přispívání do kódu) a služby (aktivní pomoc na fórech) si váží a oceňují lidé po celém světě je extrémně žádanou komoditou.

WordPress je open source platforma , která má potenciál se dále masivně rozvíjet a má široké uplatnění , jelikož za ním stojí dostatečně velká komunita, která má motivaci jej zdokonalovat. Open source hraje ve světě důležitou roli, jen mu je třeba dát příležitost ještě více se prosadit a ukázat, co dokáže. Netřeba vyvíjet vlastní často nákladná řešení, kterým jednotlivec nebo firma nikdy neposkytne takový prostor pro pokrok a zdokonalování jako tisíce lidí z celého světa, kteří by ho jako celek nebo jeho části rádi zvelebili a mnozí z nich do něj i investovali. Důležité je řídit se heslem: „Komunita mně, já komunitě!“

Jaké jsou vaše zkušenosti s open source? Které jiné aplikace a programy s otevřeným kódem kromě nebo v kombinaci s WordPress často používáte?

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here