Kategorie produktů ve WooCommerce

Produkty ve WooCommerce můžete seskupovat do kategorii a přidávat k nim značky. Kategorie produktů přidáváte pomocí nástrojů na stránce pro přidání nového produktu.

Kategórie produktov vo WooCommerce

Rozdíl mezi kategoriemi a značkami jsem vysvětlil v úvodním článku o přidání nového produktu na stránky Woo.

Přiřazení kategorie produktů

Konkrétní kategorii ke zboží přiřadíte v okně Kategorie produktů . Najdete jej v pravé části stránky pro přidání nového produktu. Můžete vybrat z kategorií, které již máte vytvořeny, nebo vytvořit novou kategorii.

WooCommerce kategorie produktů
Přiřazení kategorie produktů

Vytvoření nové kategorie produktu na stránce produktu

Novou kategorii k produktu vytvoříte kliknutím na odkaz +Přidat novou kategorii . Otevře se vám okno, do kterého vepíšete její název. Novou kategorii můžete také přiřadit k nadřazené kategorii.

V mém příkladu jsem vytvořil kategorii trička s krátkým rukávem . Nadřazená kategorie pro tuto kategorii, je trička . Novou kategorii vytvoříte kliknutím na Přidat novou kategorii .

WooCommerce vytvorenie kategórie produktu
Vytvoření nové kategorie produktu

Seznam kategorií produktů

Novou kategorii lze ve WooCommerce vytvořit i jiným způsobem. V administraci e-shopu vyberte možnost Produkty › Kategorie produktů . Na této stránce naleznete seznam kategorií. Můžete zde vytvořit nové kategorie a kategorie také spravovat.

WooCommerce zoznam kategórií produktov
Seznam kategorií produktů

Vytvoření nové kategorie

Novou kategorii vytvoříte vyplněním údajů v levé části stránky.

WooCommerce pridanie novej kategórie
Vytvoření nové kategorie

K dispozici máte pole:

Název — zde zadáte jméno kategorie.
Slug — jméno kategorie bez diakritiky. Slug se používá při vytvoření URL kategorie. Nemusíte jej zadávat, WooCommerce jej vytvoří za vás.
Nadřazená kategorie — v této řádce vybíráte nadřazenou kategorii pro kategorii, kterou vytváříte. Vytváříte-li hlavní kategorii, které nebude nadřazena jiná kategorie, ponechte volbu Žádné .
Popis — slouží pro výstižný popis kategorie. Popis zobrazují pouze některá WordPress témata.
Způsob zobrazení — Zvolte, zda chcete, aby se ve výpisu produktů dané kategorie zobrazovaly pouze produkty nebo jen podkategorie nebo obojí.
Náhled – chcete-li, můžete vybrat obrázek, který bude sloužit jako náhled kategorie.

Novou kategorii přidáte kliknutím na tlačítko Přidat novou kategorii .

Seznam kategorií

Na pravé straně obrazovky máte seznam vytvořených kategorii. V seznamu můžete vyhledat konkrétní kategorii nebo použít hromadné akce pro vymazání vybraných kategorií. U každé kategorie také naleznete počet produktů, ke kterým je přiřazena.

WooCommerce seznam kategorií
Seznam kategorií

Když přejdete kurzorem po názvu konkrétní kategorie, zobrazí se vám linky pro úpravu, rychlou úpravu, vymazání a zobrazení kategorií a také link pro nastavení kategorie jako výchozí. Pořadí kategorií v seznamu můžete upravovat pomocí funkce drag&drop.

Výchozí kategorie

Jedna z kategorií je nastavena jako výchozí. Jako výchozí kategorii můžete ponechat kategorii Nezařazené nebo zvolit vlastní kategorii. Výchozí kategorii nelze smazat. Výchozí kategorie se automaticky přiřadí ke zboží, kterému při jeho vložení do WooCommerce nepřiřadíte kategorii.

Více informací naleznete v oficiální dokumentaci: docs.woocommerce.com

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here