Vytvořte si navigační menu v pár jednoduchých krocích

Poslední články, které byly uveřejňovány na blogu se týkaly zejména marketingu a různých tipů, jak vaši WordPress stránku vylepšit. Dnes si povíme a ukážeme něco o navigačním menu. O tom, jak jej vytvořit a jak mu dát takovou strukturu, jakou potřebujete.

Na internetu jsem našla několik diskusí, ve kterých se lidé ptali na to, jak si vytvořit navigační menu a menu pro jednotlivá témata, do kterých pak budou moci vkládat příspěvky.

V tomto článku si ukážeme, jak vytvořit navigační menu a také jak přidat téma/topic do navigačního menu, aniž abyste vytvořili nové stránky nebo psali jakýkoli HTML kód.

Řekněme, že pracujeme na vytvoření stránky o tipech na cestování po více zajímavých místech Slovenska. Vy chcete do navigačního menu přidat konkrétní názvy míst. Pod těmito názvy chcete umístit i další kategorie, například o možnostech ubytování nebo dobrého jídla či kultury.

Pojďme na to. Krok po kroku si ukážeme, jak vytvořit navigační menu, jaké potřebujete.

Navigační menu představuje strukturu stránky, podle které jsou uživatelé schopni orientovat se na vaší stránce. Menu jim pomáhá nalézt infomace a procházet různé sekce. Nejčastěji bývá umístěno ve vrchní části.

Klíčovou roli zde hrají kategorie. Výhodou je, že příspěvek můžete zařadit do kategorie již během jeho psaní. Oddíl s kategoriemi, ze kterých si můžete vybírat se vám objeví na pravé straně.

Pojďme si vytvořit první navigační menu.

Prvním krokem po registraci bude, že se dostanete na vaši Nástěnku /dashboard – Vzhled /appeareance – Menu .

Snímka obrazovky 2015-11-19 o 11.42.06

Menu musíte pojmenovat. Např. Hlavní menu, Bude to vypadat takto:

Snímka obrazovky 2015-11-19 o 11.44.21

Dále budete muset vyselektovat stránky, které chcete, aby se vám v menu objevovaly. Tyto stránky si zakliknete na levé straně. Když už budete rozhodnuti, které stránky se vám budou zobrazovat, jednoduše je uložíte. Uděláte to tak, že na pravé straně kliknete na “ Uložit menu „.

Snímka obrazovky 2015-11-19 o 11.54.17

Tento krok si můžete prohlédnout i na videu:

https://www.youtube.com/watch?v=L6z5e0Fnf9Y

Zobrazte si svoji stránku a vaše nové navigační menu by mělo vypadat nějak takto:

Snímka obrazovky 2015-11-20 o 8.05.53

Nemějte obavu z toho, že si při tvorbě nejste jisti, jak vaše menu přesně vypadá. Jednoduše si v novém okně otevřete vaši stránku a vždy, když změny uložíte, by se měly obnovením zobrazit i na vaší stránce. Pokud se vám rozložení nebude líbit, vždy jej můžete změnit. Zvolte si přesně takové pořadí, jaké chcete. Strukturu menu měníte jednoduše tak, že požadovanou část vezmete a přemístíte jinde.

Hlavní navigační menu jste zvládli, nyní pojďme na takzvané „Drop – Down“ nebo rolovací menu.

Vytvoření rolovacího menu:

Pokud vám nestačí jen jednoduché menu, pojďme si vytvořit menu, které bude kromě hlavních kategorií (o nás, kontakt, Bratislava) obsahovat i podkategorie. V části Bratislava si jednoduše vyrolujete další informace, restaurace, ubytování a kultura). Vytvoření takové podkategorie je poměrně jednoduché. Chyťte hlavní kategorii a posuňte ji jemně dolů směrem doprava. Podkategorie se vám sama uloží pod hlavní kategorii. Všechny změny nezapomínejte uložit.

Snímka obrazovky 2015-11-19 o 11.48.40I tento krok si prohlédněte na videu:

https://www.youtube.com/watch?v=LFOnHutbyy8

Zkontrolujte si, zda máte zaškrtnuté políčko “ Automaticky přidat stránky “ i “ Umístění v tématu „. Jinak vám menu nemusí fungovat.

Vaše nové rolovací menu bude vypadat takto:

Snímka obrazovky 2015-11-20 o 8.08.21

Doufám, že vám tento návod pomohl a vytvoření prvního menu jste zvládli bez problémů. Máte-li jakékoli dotazy, klidně nám je napište níže do komentářů 🙂

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here