Podívejte co všechno dokáže WordPress

Je neuvěřitelné, kam se dostal WordPress za posledních 10 let. Představuje spolehlivý a ověřený nástroj pro tvorbu stránek. Moduly, témata a vlastnosti tvoří jeho hlavní přednosti. Časem se z nástroje pro blogování stal komplexní systém, schopný téměř všeho. Představíme vám několik věcí, o kterých jste možná netušili, že je WordPress dokáže. Nemusíte se bát je vyzkoušet.

1. Síť stránek

Tato funkce udělá z webstránky síť stránek. Vytvoříte tak různé sekce, fóra nebo on-line obchody. Každá sekce může mít jiný vzhled. Zprávu sítě provádí tzv. . super administrátor, který spravuje všechny stránky. Chcete-li ji nastavit, musíte přidat do souboru wp-config.php následující:

 /* Multisite */ define( 'WP_ALLOW_MULTISITE', true );

Zbývající nastavení naleznete v kodexu . Tato funkce není vhodná pro blog nebo správu více stránek. Je vhodná pro potřebu univerzitního portálu nebo stránky typu WordPress .com.

2. Sociální síť / komunitní fórum

Máte přátele a neumíte se zorganizovat? Kdo by nechtěl mít vlastní sociální síť? Neukážeme vám, jak vybudovat Facebook 2, ale sociální síť si můžete vytvořit pomocí modulu BuddyPress. Tento modul představuje výborný komunikační kanál v rámci komunity. Uživatelé se mohou registrovat, vytvářet profily a posílat zprávy. Pokud by vám toto nestačilo, existuje více než 330 modulů pro rozšíření funkcí BuddyPress.

Fóra jsou skvělé pro budování komunity. Modul bbPress dokáže z vaší stránky udělat komunitní fórum. Jednoduchá instalace a mnoho modulů umožní nastavit si jej podle sebe. Můžete použít přihlašování pomocí sociálních sítí, nahrávat obrázky, integrovat toto fórum s vaší sociální sítí (BuddyPress) nebo WordPress obsahem. Naleznete zde vše potřebné pro organizaci komunity.

3. Krátké kódy

O krátkých kódech jste již pravděpodobně slyšeli. Nemusíte se bát, že uděláte chybu v CSS kódu při několikanásobném zadávání téhož formuláře. Jsou užitečné při zadávání např. AdSense nebo tlačítek pro sociální sítě. Přidávají funkcionalitu kdekoli, kam lze vložit obsah.

4. E-Shop

E-shop WooCommerce změní vaši stránku na internetový obchod. Upravitelný modul vám umožní nejen prodávat zboží nebo spravovat sklad. Pomocí tohoto e-shopu můžete provádět platby (ať už přes službu PayPal nebo platební kartou) i rozesílat zboží. WooCommerce se stará o celý systém e-shopu. Nepotřebujete žádné další programy. Rozšířit jej můžete pomocí různých modulů. Vše, co potřebujete, naleznete na jednom místě.

5. Galerie obrázků/Portfolio

Jste fotograf a potřebujete ukázat vaše portfolio? Není nic jednoduššího, než použít modul NextGEN Gallery. Tento modul spravuje vaše obrázky, dokáže je oříznout, udělá pěkné přechody a dodá efekty. Můžete si vybrat mezi zobrazením náhledů nebo prezentací obrázků. Obsahuje vše potřebné pro správu galerie.

6. Inzertní portál

Ať už jste agentura, podnikatel, webový vývojář nebo blogger, můžete používat WordPress jako inzertní portál. Chcete-li prodat produkty, použijete e-shop. Pokud však chcete, aby vaši uživatelé odesílali vlastní inzeráty, použijete modul AWPCP. Budete ohromeni možnostmi tohoto modulu. Kompletní správa inzerátů, možnost nahrávání obrázků, moderace a mnoho jiného.

7. Videoblog

Chcete vašim návštěvníkům něco sdělit? Ukažte jim to na videu! Naučte vaše zákazníky, jak používat váš produkt. Natočte instruktážní video. Udělejte si online školu. Pomocí modulů můžete uživatelům udělit odlišná práva. Uživatelům tak zajistíte přístup k tomu, co si objednali. Videoblog představuje poutavou a efektivní možnost sdílení informací. Publikování nebylo nikdy jednodušší.

Tento článek představuje jen zlomek ze schopností WordPress . K čemu ho využíváte vy?

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here