Optimalizace WordPress pro SEO

SEOKaždý by chtěl mít odkaz na svoji webovou stránku umístěný na prvních místech ve výsledcích vyhledávání.

Optimalizace obsahu stránek pro vyhledávače se jmenuje SEO (Search Engine Optimization). Co je SEO? Jak SEO funguje?

V článku jsme pro vás připravili pár doporučení jako na SEO ve WordPress .

Google doporučení

Nejčastěji používaným vyhledávačem je Google. Podle průzkumu jej využívá přibližně 67% lidí. Ve své SEO příručce doporučuje následující kroky:

  • Pište jedinečné a přesné nadpisy, nebojte se být kreativní.
  • Věnujte pozornost meta popisům, používejte vhodná klíčová slova.
  • Používejte správné značky nadpisů.
  • Optimalizujte popisy a popisky obrázků. V alternativním textu obrázku popište to, co se na něm nachází.
  • Zaujměte sloganem popisujícím vaši stránku.
  • Pište unikátní a zajímavý obsah!

Nastavte trvalé odkazy WordPress

Základní struktura URL adres ve WordPress (např. https://wp.sk/p=5866) nevypadá nejlépe a snižuje hodnocení vaší stránky. Změna tohoto nastavení je velmi jednoduchá a přitom efektivní. V sekci Trvalé odkazy změňte nastavení na: Název příspěvku . Návod jak to udělat, ale i jiné užitečné rady naleznete v našem článku Co dělat jako první po instalaci WordPress .

Ujistěte se, zda vás vyhledávače vidí

nastavenie viditelnosti
Viditelnost pro vyhledávače

TOTO POLE MUSÍ ZŮSTAT NEOZNAČENÉ! Pokud pole označíte, vyhledávací roboty budou vaši stránku ignorovat i přes změny ostatních nastavení. Toto je nejdůležitější krok pro SEO. Naleznete ho v Administračním menu> Sekce: Nastavení> Čtení.

Pozor! Toto nastavení neznamená, že budete schován před vyhledávači. K tomu musíte použít některý z modulů zabezpečení stránky ve výstavbě. Jaké moduly jsou vhodné zjistíte v našem článku Co dělat jako druhé po instalaci WordPress

Nainstalujte SEO modul pro WordPress

WordPress vám pomůže zviditelnit se ve výsledcích vyhledávání pomocí modulů. SEO moduly vám umožní podrobně nastavit všechny parametry důležité pro vyhledávání. Můžete si vytvořit vlastní nadpis, přidat klíčová slova a popisy pro každý typ obsahu. Doporučujeme některý z modulů:

Nechte si naindexovat vaši stránku

Ach chcete být indexováni přes Google, je nezbytné, aby na vás odkazovala již naindexovaná stránka. Můžete se však nechat indexovat manuálně, pomocí nahrání sitemapy. Sitemapu vytvoříte jednoduše v modulu WordPress SEO, Yoast, All in One SEO Pack nebo XML Sitemaps . Nahrát ji můžete pomocí Google Webmaster Tools (pro indexaci pomocí služby Bing použijte Bing Webmaster Tools ).

Obsah a klíčová slova

Tvorba odkazů přestavuje základy. Někdy však méně znamená víc. Jak to udělat správně?

  • Nepřehánějte to s používáním klíčových slov. Vložte je tam kam patří, když se slovo nebo fráze často opakuje, Google to rozpozná!
  • Odkazujte pouze na relevantní zdroje. Odkazy nesouvisející s vaším obsahem odradí nejen vyhledávače, ale i vaše čtenáře.
  • Pokud jsou relevantní, odkazujte na vaše předchozí příspěvky

Jak použít WordPress, abyste si vylepšili SEO hodnocení vaší hlavní stránky? The New York Times jej používá pro blogy autorů. Pomocí odkazů spojujících články s blogy tak vylepšují hodnocení jejich stránek. Při psaní nesmíte zapomenout na etiku citování odkazů, ale článek by neměl být shluk klíčových slov a odkazů na jiné zdroje. Pište zajímavě a hlavně kvalitně!

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here