10 nejstahovanějších WordPress modulů

0

Ve WordPress depozitáři je v současnosti uloženo více než 23 500 volně dostupných modulů a na pomyslné špici hitparády v počtu stažení figuruje deset rekordmanů, které bychom dnes rádi představili. Jsou však nejčastěji stahované moduly zároveň špičkou ve své kategorii a je jejich pozice v top ten zasloužená? Následující příspěvek vám možná pomůže nalézt odpověď na tuto nelehkou otázku.

10. WordPress Importer

První desítku otevírá modul, který využijete při exportu stávající WordPress instalace: všechny příspěvky, stránky, komentáře, vlastní pole, kategorie a značky vám WordPress Importer sbalí do jednoho souboru.

9. WPtouch

Jednoduché, výkonné a elegantní mobilní téma pro vaše webové stránky, tak je možné charakterizovat modul, který je mimochodem použit i na wp.cz. Zobrazují si návštěvníci vaši WordPress prezentaci či blog přes mobilní zařízení? WPtouch automaticky převádí obsah stránek do uživatelsky velmi příjemné mobilní podoby a určitě stojí za to jej otestovat.

8. Google Analytics for WordPress

Monitorování statistik webu je důležitou součástí života drtivé většiny internetových stránek a Google Analytics for WordPress nabízí komplexní způsob zařazení GA do webstránek. Jednoduchá instalace, asynchronní sledování, volba umístění sledovacího kódu, přehled externích odkazů, stahování, přihlašování či registrací a další funkce jsou obsaženy v modulu na osmém místě.

7. Jetpack

Balík užitečných cloudových služeb poskytovaných v síti WordPress.com je sedmým nejčastěji stahovaným modulem, bližší popis modulu Jetpack byl před časem publikován v tomto příspěvku .

6. WP Super Cache

Modul, který převede dynamický obsah WordPress prezentace nebo blogu do statických HTML souborů je vhodný hlavně pro weby s vysokou návštěvností. WP Super Cache pomůže výrazně snížit zatížení serveru a zároveň zrychlí načítání stránek.

5. NextGEN Gallery

Nejoblíbenější modul pro kompletní správu foto galerií je skvělým nástrojem se spoustou funkcí od obligátního nahrávání fotografií včetně podpory Zip souborů přes správu galerií a alb až po množství doplňkových „fičur“.

4. Google XML Sitemaps

Efektivní generátor souborů Sitemap dokáže již ve svém základu poskytnout velmi slušný servis. Ve spojením s dalšími možnostmi nastavení je téměř dokonalým nástrojem a určitě by neměl ujít vaší pozornosti.

3. Contact Form 7

„Jen další“ kontaktní formulář, ale… Jeho jednoduchost v kontrastu s flexibilitou, vícenásobným použitím, podporou odesílání formuláře na bázi AJAX či bezpečnostními prvky jej katapultovala na bronzovou příčku.

2. All in One Seo Pack

Tvrzení, že All in One Seo Pack je nejpoužitelnějším nástrojem ve své kategorii potvrzuje druhá pozice v počtu stažení. Optimalizace pro vyhledávače, obecně považovaná za velkou alchymii je díky tomuto modulu zvládnutelná i pro začátečníky, ale i zkušenému uživateli dokáže výrazně usnadnit život.

1. Akismet

Spam v komentářích je do jisté míry daní za úspěch. Čím vyšší návštěvnost má váš blog, tím je pravděpodobnější, že bude zasypán falešnými komentáři a zpětnými odkazy. Řešením je Akismet, modul šířený díky vývojářům z Automattic ao tom, že se jejich záměr povedl svědčí téměř 14 milionů stažení z WordPress depozitáře.

Na závěr tohoto seznamu se hodí slavný výrok J. Cimrmana: můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je vše, co se proti tomu dá dělat. Je však dobře, že k řešení konkrétních situací ve WordPress se téměř vždy najde více cest. Našli jste užitečnější alternativu k výše zmíněným modulům? Napište nám o tom do komentářů.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here