Co udělat jako první po instalaci WordPress ?

Instalace WordPress trvá jen několik minut a po instalaci jej můžete hned začít používat. Ale co potom? Začít tvořit obsah a posílat díla své tvorby do světa je přece tak jednoduché. Můžete si to ovšem nějak usnadnit?

Tyto základní úkony by měl udělat každý, kdo to myslí s WordPress alespoň poněkud vážně. Připravte se na raketový start a zároveň si ušetříte řešení problémů, které se mohou vyskytnout později.

Odstraňte ukázkový obsah

Základní obsah WordPress by měl být odstraněn jakmile jste připraveni začít tvořit vaše stránky. Tento obsah slouží pouze jako náhled možností WordPress .

Modul Ahoj Dolly
Modul Ahoj Dolly

Vzorový obsah lze nalézt v následujících místech:

  • Článek Ahoj svět!
  • Stránka Vzorová stránka
  • Komentář Pan WordPress
  • Modul Ahoj Dolly

Jednoduše odstraňte výše uvedený obsah z vaší nové WordPress stránky.

Změňte nastavení trvalých odkazů

Trvalé odkazy jsou URL adresy jednotlivých článků a stránek. WordPress má automaticky nastaveny trvalé odkazy v obtížně čitelné formě. Standardně je totiž název každého článku v URL adrese jako číslo (www.wp.sk/?p=5725).

Změnou nastavení trvalých odkazů bude WordPress používat název příspěvku jako URL pro tento příspěvek. Pro změnu jděte do části Nastavení a vyberte možnost Trvalé odkazy . Zvolte trvalé odkazy ve formátu Název článku .

trvale odkazy
Nastavení trvalých odkazů

Názvy článků v adrese nejen že lépe vypadají, ale pomáhají vám také při SEO optimalizaci.

Nainstalujte téma

Množství témat pro WordPress je jednou z jeho největších výhod. Jednoduše tím, že si nahrajete téma, můžete dát vašim stránkám vlastní vzhled. Téma vám dává pocit, že vyčníváte z davu a nejste jen jednou z dalších všedních stránek.

I když existuje mnoho bezplatných témat, chcete-li poutavou stránku, doporučujeme vám vybrat si kvalitní premium téma. Placená témata poskytují většinu funkcí a mají podporu od vývojářů. Takže nastane-li nějaký problém, má ho kdo za vás vyřešit. Získáte tak profesionální design, funkčnost a stabilitu za zlomek úsilí, které byste museli vynaložit.

Nastavte si profil

Vyplňte si svůj uživatelský profil a dejte čtenáři vědět o vás co nejvíce.

V nastaveních profilu, zadejte vaše jméno a životopis (pár řádků o vás, kdo jste a proč děláte to, co děláte). Pokud jste si zaregistrovali Gravatar účet, můžete začít ukazovat váš Gravatar jako součást profilu. Stačí mít ve vašem profilu zadanou stejnou emailovou adresu jako ve službě Gravatar.

profil
Nastavení profilu

Napište první článek

Jedinečný obsah vás odlišuje od zbytku internetu. Tvořte pravidelně a hlavně kvalitně. Obsah je to, co vaše čtenáře udrží na vaší stránce.

Co všechno děláte vy po instalaci WP? Zapojte se do diskuse pod článkem a pomozte i jiným uživatelům.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here