Co udělat jako druhé po instalaci WordPress ?

Nástenka DashboardWordPress po instalaci potřebuje pozornost v ohledech bezpečnosti a rychlosti načítání.

V prvním článku jsme se věnovali základům nastavení stránky, následující rady vám pomohou učinit stránku přátelštější k návštěvníkům.

Moduly blokující nevyžádané komentáře

Nevyžiadané komentáreJe neuvěřitelné, jak rychle se nová WordPress instalace stane terčem spammerů. Roboty automaticky rozesílají komentáře a doufají, že se vaši uživatelé podívají na odkazy, které jsou automaticky zasílány pod všechny vaše články.

Antispam moduly přidají do komentářů jednoduché ověření, ať už matematický úkol nebo rozpoznání čísla, které robot neumí přečíst.
Chcete-li zastavit spammery, existuje několik modulů, které můžete použít k ochraně vašeho webu:

  • Akismet je dodáván s každou WordPress instalací a představuje snadný způsob, jak se ubránit spamu.
  • Disqus pomáhá chránit před spamem, ale také vylepšuje systém komentářů WordPress . Obsahuje například i přihlašování pomocí účtů ze sociálních sítí.

Řešení nevyžádaných komentářů vždy zabíralo spoustu času. S pomocí některého z těchto modulů si můžete být jisti, že se budete moci zabývat něčím jiným.

Modul sdílení obsahu

Tlačidlá zdieľaniaDobré SEO přinese návštěvníky na vaše stránky z vyhledávačů. Je však možné přinést velké množství návštěvníků také ze sociálních sítí, jako je Facebook, Google+ nebo Twitter.

Existuje několik modulů pro sdílení obsahu, které doporučujeme. Prohlédněte si pro vás nejvhodnější modul a zvyšte tak komfort pro uživatele a tím i šance na sdílení obsahu:

Vysoce kvalitní obsah vám pomůže zajistit, že vaše příspěvky získají co nejvíce pozornosti a takový modul to může jen usnadnit. Lidé jsou především pohodlní a čím je něco jednoduššího, tím dříve to udělají.

Modul ukládání stránek do mezipaměti

Modul ukládání do mezipaměti sníží čas potřebný pro načtení vaší stránky. Hlavní nevýhodou pomalého načítání stránek je, že pomalé webové stránky odplaší návštěvníky a to může mít negativní vliv ve výsledcích vyhledávání.

Instalací modulů, jako W3 Total Cache nebo WP Super Cache s trochou snahy můžete výrazně zlepšit rychlost vaší stránky.

Kontaktní formulář

Kontaktný formulárKaždá stránka potřebuje kontaktní formulář. Je to pohodlnější než nechávat v kontaktu emailovou adresu a hlavně vás to ochrání před spamem.

Doporučujeme modul Contact form 7 , který je zahrnut iv mnoha tématech. Dovolí vám nakonfigurovat podrobně celý formulář a dovoluje i jeho vícenásobné použití.

Zabezpečení stránky ve výstavbě

Pokud si nepřejete, aby uživatelé chodili na vaši stránku, která ještě není dokončena, doporučujeme použít některý z modulů:

Zabráníte uživatelům přístup na vaši rozpracovanou stránku a budete moci testovat vaši stránku, aniž byste se báli odplašených uživatelů. Uživatel uvidí pouze stránku kde bude oznámení o obnově/aktaulizaci/tvorbě stránky. Tuto stránku si můžete nastavit podle sebe. Žádné z těchto nastavení vám nepomůže s návštěvností stránky, pokud nebudete psát kvalitně. Pokud váš obsah bude zajímavý, návštěvníci si vás jistě najdou!

Co všechno děláte po instalaci WordPress ? Zapojte se do diskuse pod článkem a pomozte i jiným uživatelům.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here