Chci blog! Blogger nebo WordPress?

blogUž na první pohled je Blogger zaměřen na blogy.

Proč použít něco, co nemá v názvu blog?

Prozradíme, proč je WordPress lepší než služba Blogger.

Každý si může vytvořit účet na WordPress .com . Vytvoření blogu je jednoduché, stačí se zaregistrovat. Nepotřebujete se zatěžovat ničím kromě tvoření obsahu. Můžete začít blogovat ihned. Skutečně vlastní blog však můžete mít jen na vlastní stránce. WordPress je jednoduchý systém pro všechny uživatele. Proč si nevyzkoušet všechny jeho možnosti? Podíváme se na výhody vlastního systému a na to, proč je lepší blogovat na vlastní stránce, než psát někde jinde.

1. Vlastnictví

Blogger je služba patřící společnosti Google. Je zadarmo, znamená to ovšem i jistou nevýhodu. Stránka vám nepatří a Google s ní může manipulovat. Již v minulosti zrušil některé nevýnosné služby, nic mu nebrání kdykoli zrušit i Blogger.

WordPress na vlastním hostingu zaručí, že data jsou jen vaše a nepatří nikomu jinému. Vy jste majitelem stránky a nikdo vám nebude diktovat, co napsat a co ne.

2. Kontrola

Blogger nabízí hotovou službu, existuje v ní jen malá možnost úprav. Neexistuje způsob, jak jej obohatit o nové funkce. Ze služby Blogger nic jiného než blog neuděláte.

WordPress je open-source software s nesčetnými možnostmi úprav. Existují tisíce modulů rozšiřujících schopností. Z osobního blogu se časem může stát portfolio nebo dokonce internetový obchod.

3. Vzhled

Blogger nabízí k výběru několik základních témat. Šablony do jisté míry můžete upravit ve vestavěném editoru. Můžete měnit barvy a rozvržení stránky. Jiné úpravy nejsou povoleny.

WordPress nabízí tisíce placených i neplacených témat. My jsme vám představili ta nejlepší témata za minulý měsíc . Když už si nějaké téma vyberete, vždy jej můžete upravit podle sebe. Existují témata pro všechny typy stránek, od osobního portfolia až po velké korporátní stránky.

4. Přenositelnost

Přenos stránky ze služby Blogger na jinou platformu je obtížný úkol. Existuje velké riziko poklesu ztráty čtenářů a snížení hodnocení ve vyhledávačích. I po exportu obsahu je pravděpodobné, že dlouho zůstane na serverech Google.

Naopak, pokud chcete přenést svoji stránku z WordPress , nic vám v tom nebude bránit. Můžete změnit doménu, hosting nebo přesunout stránku tam, kam chcete. Můžete použít jeden z množství modulů pro zálohu a opětovné nahrání nastavení.

5. Bezpečnost

Používání služby Blogger přináší výhodu silného zabezpečovacího systému od Google. Nemusíte se starat o zálohy, bezpečnost serveru a omezení přístupu.

WordPress je bezpečný, vlastní zpráva však zahrnuje péči o zálohy. Nechtěli byste ztratit obsah, že? Zálohování většinou zajistí hosting, ale doporučujeme použít některý z bezpečnostních modulů. Na naší stránce najdete, jak jej zajistit .

6. Podpora

Jeden z největších problémů služby Blogger je podpora. Možnosti podpory jsou velmi omezené. Služba má dokumentaci a uživatelské fórum, které není rozsáhlé ani podrobné.

Naopak základem WordPress je právě komunita. Fóra obsahují rozsáhlou technickou dokumentaci a jsou plné dobrovolníků . Slovenská komunita má podporu na stránce techforum.sk . Na fórech najdete spoustu užitečných rad od odborníků, kteří jsou ochotni pomoci nováčkům. Když však potřebujete rychlou pomoc, placená podpora nikdy není daleko.

7. Budoucnost

Blogger již delší dobu nezaznamenal žádné aktualizace. Google zrušil málo výnosné služby jako Google Reader a Adsense for feeds. Jeho budoucnost záleží na rozhodnutí společnosti a na návštěvnosti uživatelů.

WordPress je Open Source. Jeho budoucnost nezávisí na jediné firmě, ale na množství jednotlivců. Vyvíjí ho komunita a je důležitý pro řadu úspěšných firem. Je nejpopulárnější CMS systém a jeho tržní podíl roste několik let za sebou. Jeho pozici na Slovensku si můžete prohlédnout na videu .

WordPress není jen blogovací systém. Je to také komunita lidí sdílejících společný zájem. Nebojte se ho vyzkoušet!

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here