WordPress je nesmírně silná platforma tvořená WordPress komunitou a dalšími miliony aktivních uživatelů. Sem tam se ale stane, že něco prostě nefunguje tak, jak má a pokazí se to.
Problémy nás překvapí zejména tehdy, když je nejméně čekáme. To všichni dobře známe. Dobrou zprávou je, že většina problémů má řešení. Často dokonce velmi jednoduché. V následujícím příspěvku budeme rozebírat problémy ve WordPress , které se konstatně opakují. Pár z nich jsem vybrala a přidala k nim i návod k jejich snadnému vyřešení.
Problém č.1: Stránka nebo slajder se nehýbe
Toto je extrémně častý problém. Jde o to, že slajder, stránky a další interaktivní prvky na vaší stránce, často nazývané také JavaScript, mají schopnost pohybu. S JavaScript pracují moduly i témata, která by měla spolu fungovat bez větších či menších problémů. Jen že by nefungovaly. Bohužel, někdy se děje i to.
Pokud se vám slajder nebo stránky nepohybují tak, jak mají, pravděpodobně máte problém. V anglické verzi, často nazývaný také „plugin conflict“.
Znamená to, že váš modul není vytvořen tak, jak by měl být a tudíž dělá v tématu věci, které se vám asi nebudou líbit.
Řešení:
Přihlaste se na vaši stránku, na nástěnce klikněte na moduly a jeden po druhém je začněte deaktivovat, dokud nezjistíte, který modul způsobuje problém. Každého jednoho potenciálního viníka vyzkoušejte, dokud téma nebude pracovat tak, jak má.
Problém č.2: Aktivovali jste si nové téma, ale vůbec nevypadá jako na demoverzi
I tento problém bývá více než častý. Je to proto, že většina WordPress témat si na začátku bude vyžadovat pár nastavení. V závislosti na motivu, je zde několik věcí, které budete muset udělat, aby vaše téma vypadala tak jako demoverze. Bez tohoto se někdy nepohnete. Chcete-li, aby vaše téma vypadalo tak, jak demoverze, můžete importovat do demoverze obsah. Tento obsah naleznete na tom místě, odkud jste stahovali téma.
Toto dělejte pouze v tom případě, pokud na vaší stránce ještě nemáte zveřejněn žádný obsah. V opačném případě se vám obsah na stránce smíchá s obsahem demoverze a vy budete muset manuálně rozlišit, co je co.
Řešení:
Obsah z demoverze můžete importovat takto: Nástroje → Import → WordPress (pokud budete vyzváni, aktivujte si installer) a nahrajte XML z demoverze obsahu. Vytvořte nového uživatele a tím pádem později snadno zjistíte, co je obsah demoverze a co váš obsah.
Problém č.3: Obrázky k příspěvkům nevypadají tak, jak by měly
Někdy mají témata nastavené určité velikosti miniatury obrázků a v případě, že téma přepnete, velikosti obrázků musíte změnit také.
Řešení:
Jděte do Plugins → Add New a hledejte „Regenerate Thumbnails“ → Instalujte modul. Nyní jděte do tools → Regenerate Thumbnails. Uložte a dejte refresh.
V případě, že nemáte žádné vhodné obrázky, které by se hodily k vašim již existujícím postům, ale vaše téma je na obrázcích víceméně postaveno, bude fajn, pokud nějaké obrázky rychle seženete. Například, můžete použít obrázky ze starších příspěvků. Je to rychlé a efektivní.
Bude to vyžadovat menší spolupráci s modulem. Najděte Plugins → Add New a hledejte WP Autoset Featured Image Plus . Nainstalujte a stáhněte.
Problém č. 1 4: Provedl jsem pár změn, ale nevidím je
V případě, že se vaše změny neprojevily, můžete mít dva problémy.
Řešení 1: Vyčistěte „browser cache“ – historii prohlížeče a dejte refresh vaší stránky. Pokud ani toto nepomůže přesuňte se k bodu řešení č.2.
Řešení č.2: V tomto případě vyčistěte „plugin cache“ – historii modulů. Pokud používáte caching modul, jako je například WordPress Super Cache nebo WordPress Total Cache, budete muset vyčistit celou cache history. Teprve potom budou změny viditelné.
Stiskněte „Clear Cache“, obnovte stránku a změny by již mělo být vidět.
Problém č.5: Změnil jsem téma a najednou nemám návštěvníky.
Není to tak špatné. Pravděpodobně jste jen zapomněli nainstalovat Google Analytics 🙂
Pokud nepomohla ani tato řešení, kontaktujte tým podpory vašeho tématu. Pokud máte premium téma, odpověď můžete očekávat do 24hodin.
Setkali jste se už někdy se zmíněnými problémy a opravdu měli tak jednoduché řešení? 🙂 Napište nám do komentářů.
Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍