Časté problémy, které mají jednoduché řešení

WordPress je nesmírně silná platforma tvořená WordPress komunitou a dalšími miliony aktivních uživatelů. Sem tam se ale stane, že něco prostě nefunguje tak, jak má a pokazí se to.
Problémy nás překvapí zejména tehdy, když je nejméně čekáme. To všichni dobře známe. Dobrou zprávou je, že většina problémů má řešení. Často dokonce velmi jednoduché. V následujícím příspěvku budeme rozebírat problémy ve WordPress , které se konstatně opakují. Pár z nich jsem vybrala a přidala k nim i návod k jejich snadnému vyřešení.

Problém č.1: Stránka nebo slajder se nehýbe
Toto je extrémně častý problém. Jde o to, že slajder, stránky a další interaktivní prvky na vaší stránce, často nazývané také JavaScript, mají schopnost pohybu. S JavaScript pracují moduly i témata, která by měla spolu fungovat bez větších či menších problémů. Jen že by nefungovaly. Bohužel, někdy se děje i to.
Pokud se vám slajder nebo stránky nepohybují tak, jak mají, pravděpodobně máte problém. V anglické verzi, často nazývaný také „plugin conflict“.
Znamená to, že váš modul není vytvořen tak, jak by měl být a tudíž dělá v tématu věci, které se vám asi nebudou líbit.

Snímka obrazovky 2015-10-17 o 13.39.22

Řešení:
Přihlaste se na vaši stránku, na nástěnce klikněte na moduly a jeden po druhém je začněte deaktivovat, dokud nezjistíte, který modul způsobuje problém. Každého jednoho potenciálního viníka vyzkoušejte, dokud téma nebude pracovat tak, jak má.

Problém č.2: Aktivovali jste si nové téma, ale vůbec nevypadá jako na demoverzi
I tento problém bývá více než častý. Je to proto, že většina WordPress témat si na začátku bude vyžadovat pár nastavení. V závislosti na motivu, je zde několik věcí, které budete muset udělat, aby vaše téma vypadala tak jako demoverze. Bez tohoto se někdy nepohnete. Chcete-li, aby vaše téma vypadalo tak, jak demoverze, můžete importovat do demoverze obsah. Tento obsah naleznete na tom místě, odkud jste stahovali téma.
Toto dělejte pouze v tom případě, pokud na vaší stránce ještě nemáte zveřejněn žádný obsah. V opačném případě se vám obsah na stránce smíchá s obsahem demoverze a vy budete muset manuálně rozlišit, co je co.

Snímka obrazovky 2015-10-17 o 13.40.01

Řešení:
Obsah z demoverze můžete importovat takto: Nástroje → Import → WordPress (pokud budete vyzváni, aktivujte si installer) a nahrajte XML z demoverze obsahu. Vytvořte nového uživatele a tím pádem později snadno zjistíte, co je obsah demoverze a co váš obsah.

Problém č.3: Obrázky k příspěvkům nevypadají tak, jak by měly
Někdy mají témata nastavené určité velikosti miniatury obrázků a v případě, že téma přepnete, velikosti obrázků musíte změnit také.

Problémy s obrázkami

Řešení:
Jděte do Plugins → Add New a hledejte „Regenerate Thumbnails“ → Instalujte modul. Nyní jděte do tools → Regenerate Thumbnails. Uložte a dejte refresh.

V případě, že nemáte žádné vhodné obrázky, které by se hodily k vašim již existujícím postům, ale vaše téma je na obrázcích víceméně postaveno, bude fajn, pokud nějaké obrázky rychle seženete. Například, můžete použít obrázky ze starších příspěvků. Je to rychlé a efektivní.
Bude to vyžadovat menší spolupráci s modulem. Najděte Plugins → Add New a hledejte WP Autoset Featured Image Plus . Nainstalujte a stáhněte.

Problém č. 1 4: Provedl jsem pár změn, ale nevidím je
V případě, že se vaše změny neprojevily, můžete mít dva problémy.

Řešení 1: Vyčistěte „browser cache“ – historii prohlížeče a dejte refresh vaší stránky. Pokud ani toto nepomůže přesuňte se k bodu řešení č.2.
Řešení č.2: V tomto případě vyčistěte „plugin cache“ – historii modulů. Pokud používáte caching modul, jako je například WordPress Super Cache nebo WordPress Total Cache, budete muset vyčistit celou cache history. Teprve potom budou změny viditelné.

Snímka obrazovky 2015-10-17 o 13.40.37

Stiskněte „Clear Cache“, obnovte stránku a změny by již mělo být vidět.

Problém č.5: Změnil jsem téma a najednou nemám návštěvníky.
Není to tak špatné. Pravděpodobně jste jen zapomněli nainstalovat Google Analytics 🙂

Pokud nepomohla ani tato řešení, kontaktujte tým podpory vašeho tématu. Pokud máte premium téma, odpověď můžete očekávat do 24hodin.

Setkali jste se už někdy se zmíněnými problémy a opravdu měli tak jednoduché řešení? 🙂 Napište nám do komentářů.

Was this article helpful for you? Support me by sharing, please. 👍
WordPress Návod v PDF

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here